Bireysel İnternet Hesaplama Aracı İletişim Formu Hemen Başvur

Genel Müdür Mesajı

Burak Ali Göçer

Toplumsal gelişime katkı sağlayan ve her geçen gün yaygınlığı artan Bireysel Emeklilik Sistemi, ekonomiye katkısıyla da ülkemizin geleceği için önemli bir rol oynuyor. Bireysel Emeklilik Sistemi ülke ekonomisinin gelişimine destek olurken, biz bireyler için de daha güvenli bir geleceği simgeliyor. 15. yılında olan sistemde bugün 7 milyon katılımcının, 10 milyar TL’si devlet katkısı olmak üzere 80 milyar TL'si birikmiş durumda. Bu katılımın tüm yurt genelinde gerçekleşmesi, Bireysel Emeklilik Sistemi’nin yaygınlaşması açısından oldukça mutluluk verici.

Ülkemizdeki güvenli gelecek tanımına baktığımızda hepimizin gelecekten beklentisinin benzer olduğunu görüyoruz. Öncelikle sağlıklı olmak koşuluyla, bugünlerimizi aratmayacak, geçim sıkıntısı yaşamayacağımız bir emeklilik dönemi geçirmek hepimizin amacı. Bu ortak amaç doğrultusunda atılan adımlardan bir tanesi de Otomatik BES oldu. 1 Ocak 2017 itibarıyla hayatımıza giren Otomatik BES ile katılımcılar, işverenler ve emeklilik şirketleri yepyeni bir döneme girdi. İşverenlerin, çalışanlarını otomatik olarak Bireysel Emeklilik Sistemi’ne dahil ettikleri yeni uygulamada, 1,5 yıl gibi kısa bir sürede çalışan sayısı 50 ve daha fazla olan firmalardaki 45 yaşın altındaki 4 milyon çalışan sisteme dahil oldu. Ve bu katılımcıların 3 milyonunun daha önce bireysel emeklilik sözleşmesi olmaması, emeklilik birikimine Otomatik BES ile başlamış olmaları daha da sevindirici. Temmuz 2018’deçalışan sayısı 10-49 arası çalışanı olan firmalar ve Ocak 2019’da çalışan sayısı 5-9 olan firmalarla Otomatik BES süreci tamamlanmış olacak.

Haziran 2018 itibarıyla emeklilik sektörünün en çok tercih edilen şirketiyiz. Gönüllü BES ve Otomatik BES’te toplam 1,6 milyon katılımcımız gelecek hayallerini bize emanet ettiler. Katılımcılarımızın emeklilik yolculukları boyunca yanlarında olmak, sosyal yaşamlarını zenginleştirmek amacıyla yenilikçi hizmetler sunuyor, her gün daha iyilerine ulaşabilmek için çalışıyoruz.

Diğer bir iş alanımız olan hayat sigortacılığı sektöründe hayatın beklenmedik sürprizlerine karşı müşterilerimizi ve sevdiklerini güvence altına alan hayat ve ödeme güvencesi sigortası ürünlerimizi sunuyoruz. Türkiye’de banka sigortacılığının öncü şirketi olarak özellikle kredi risklerine karşı kendilerinin ve sevdiklerinin garantisi olmaya devam ediyoruz. Ayrıca Eğitim Sigortası, Sağlıklı Kadınlar Sigortası gibi ürünlerimizle güvence sunarken, yeni ürünümüz Prim İadeli Hayat Sigortası ile poliçe süresinin sonunda ödedikleri primleri iade ediyoruz.

Hep birlikte 3 milyon kişilik bir aileyiz. Bu sorumluluğun da farkında olarak, ilk günkü heyecanımızla ve sürekli yenilenerek çalışmaya devam edeceğimizin sözünü vermek isterim.

Hayatı gönlünüzden geçtiği gibi yaşamanız dileğiyle...

Saygılarımla,

Burak Ali Göçer

Genel Müdür

file