Bireysel İnternet Hesaplama Aracı İletişim Formu Hemen Başvur

Genel Müdür Mesajı

Burak Ali Göçer

Toplumsal gelişime katkı sağlayan ve her geçen gün yaygınlığı artan Bireysel Emeklilik Sistemi, ekonomiye katkısıyla da ülkemizin geleceği için önemli bir rol oynuyor. Bireysel Emeklilik Sistemi ülke ekonomisinin gelişimine destek olurken, biz bireyler için de daha güvenli bir geleceği simgeliyor. 17. yılında olan Gönüllü Bireysel Emeklilik Sistemi'nde bugün 6,9 milyon katılımcının, 21,3 milyar TL’si devlet katkısı olmak üzere 158,3 milyar TL'si birikmiş durumda. Bu katılımın tüm yurt genelinde gerçekleşmesi, Gönüllü Bireysel Emeklilik Sistemi’nin yaygınlaşması açısından oldukça mutluluk verici.

Ülkemizdeki güvenli gelecek tanımına baktığımızda hepimizin gelecekten beklentisinin benzer olduğunu görüyoruz. Öncelikle sağlıklı olmak koşuluyla, bugünlerimizi aratmayacak, geçim sıkıntısı yaşamayacağımız bir emeklilik dönemi geçirmek hepimizin amacı. Bu ortak amaç doğrultusunda atılan adımlardan bir tanesi de Otomatik BES oldu. 1 Ocak 2017 itibarıyla hayatımıza giren Otomatik BES ile katılımcılar, işverenler ve emeklilik şirketleri yepyeni bir döneme girdi. Kademeli olarak girişlerin yaşandığı sistemde 2018 yılında yaşanan büyüme 2019’da artarak devam etti ve girişler tamamlandı. 2020 yılında ise Otomatik BES ivme kazanmaya devam etti. 2020 yılı sonunda Otomatik BES ile tasarruf yapmaya devam eden 6,6 milyon katılımcının 483,3 milyon TL devlet katkısı olmak üzere 11,8 milyar TL fonu birikti. Devam eden katılımcıların %81’inin daha önce bireysel emeklilik sözleşmesi olmaması ve ilk defa Otomatik BES sayesinde birikim yapmaya başlamış olması bize gelecek için güven ve umut veriyor.

Gönüllü BES ve Otomatik BES toplamını kapsayan “Toplam BES”’te kamu hariç katılımcı sayısında en çok tercih edilen şirketiz. Gönüllü BES ve Otomatik BES’te toplam 2 milyona yaklaşan katılımcımız gelecek hayallerini bize emanet ettiler. Katılımcılarımızın emeklilik yolculukları boyunca yanlarında olmak, sosyal yaşamlarını zenginleştirmek amacıyla yenilikçi hizmetler sunuyor, her gün daha iyilerine ulaşabilmek için çalışıyoruz.

Diğer bir iş alanımız olan hayat sigortacılığı sektöründe hayatın beklenmedik sürprizlerine karşı müşterilerimizi ve sevdiklerini güvence altına alan hayat ve ödeme güvencesi sigortası ürünlerimizi sunuyoruz. Türkiye’de banka sigortacılığının öncü şirketi olarak özellikle kredi risklerine karşı kendilerinin ve sevdiklerinin garantisi olmaya devam ediyoruz. Ayrıca Eğitim Sigortası, Sağlıklı Kadınlar Sigortası gibi ürünlerimizle güvence sunarken, yeni ürünümüz Prim İadeli Hayat Sigortası ile poliçe süresinin sonunda ödedikleri primleri iade ediyoruz.

Hep birlikte 3,4 milyona yaklaşan bir aileyiz. Bu sorumluluğun da farkında olarak, ilk günkü heyecanımızla ve sürekli yenilenerek çalışmaya devam edeceğimizin sözünü vermek isterim.

Hayatı gönlünüzden geçtiği gibi yaşamanız dileğiyle...

Saygılarımla,

Burak Ali Göçer

Genel Müdür