Bireysel İnternet Hesaplama Aracı İletişim Formu Hemen Başvur

Bireysel Emeklilik Sistemi’nde Haklarım Neler? diyorsanız...

  • Emeklilik sözleşmenizi imzaladığınız tarihten sonraki 2 ay içerisinde sözleşmeden cayma hakkına sahipsiniz. Bu durumda, yaptığınız tüm ödemeler, eğer varsa o güne kadarki yatırım getirinizle birlikte 10 iş günü içinde tarafınıza iade edilir. Şirketimiz bu durumda fon toplam gider kesintisi haricinde yapılan tüm kesintileri aynı süre içerisinde tarafınıza iade eder.
  • Düzenli ödemeleriniz dışında dilediğiniz tutarda ara ödeme yaparak yani ek katkı payı yatırarak birikiminizi artırabilirsiniz. Katkı payı tutarınızı dilediğiniz zaman, dilediğiniz tutara yükseltebilir, planınızın asgari katkı payından düşük olmamak kaydı ile düşürebilirsiniz.
  • Arzu ederseniz, katkı payı ödeme tarihlerinizi değiştirebilir ya da ödeme periyodunuzu aylık, 3 aylık, 6 aylık ya da yıllık olarak düzenleyebilirsiniz .
  • Dilediğiniz zaman ödemelerinize ara verebilir, daha sonra tekrar devam edebilirsiniz. Bu durumda planınızın bazı faydalarından yararlanamayacağınızı söylemek isteriz.
  • Yılda 4 kez bireysel emeklilik planınızı, 12 kez de fon dağılımınızı değiştirebilirsiniz.
  • Dilerseniz birikimlerinizi başka bir emeklilik şirketine aktarabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için emeklilik sözleşmenizin yürürlük tarihinden itibaren en az 2 yıl geçmiş olması gerekmektedir. Daha sonra tekrar aktarım yapmak istemeniz durumunda ise sözleşmenizin olduğu şirkette en az 1 yıl kalmanız gerekmektedir.
  • En az 10 yıl sistemde kalmak koşuluyla, 56 yaşını doldurduğunuzda Bireysel Emeklilik Sistemi’nden emekli olabilirsiniz. Emekliliğe hak kazandıktan sonra tercihinize göre birikimlerinizi ister toplu olarak, ister aylık maaş ya da bir kısmını toplu, bir kısmını maaş olarak alabilirsiniz.
  • Katkı payı ödeme aracını kredi kartı olarak seçmeniz durumunda, katkı payının ve diğer ödemelerin şirket hesaplarına intikali, blokaj süresi sonunda gerçekleşmektedir. Kredi kartıyla yaptığınız bireysel emeklilik ödemeleriniz için güncel blokaj süresi 36 gündür. Sadece Yurt dışı AMEX kartlarında blokaj süresi 1 gün olarak uygulanmaktadır. Bu süre şirket tarafından değiştirilebilir.

Size Daha Fazla Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Detaylı Bilgi