Bireysel İnternet Hesaplama Aracı İletişim Formu Hemen Başvur

Katılım Emeklilik Faaliyetleri

Danışma Komitesi Üye Bilgileri

Prof. Dr. İsak Emin Aktepe

1975 yılında Erzincan’da dünyaya gelen Sayın Aktepe, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra ilahiyat ve İslami finans alanında lisansüstü çalışmalarını tamamlamıştır. Sayın Aktepe, 2012 yılında Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak göreve başlamış olup halen aynı üniversitenin İlahiyat Fakültesi’nde Temel İslam Bilimler Bölüm Başkanlığı ve Dekanlık görevini sürdürmektedir. Sayın Aktepe’nin, ulusal ve uluslararası bilimsel toplantılarda sunduğu tebliğleri, uluslararası ve ulusal dergilerde yayımlanan makaleleri ve çeviri kitapları bulunmaktadır.

Dil Bilgisi: Arapça, İngilizce

Prof. Dr. Vecdi Akyüz

Sayın Akyüz, 1955 yılında Kırklareli’nde dünyaya gelmiştir. İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü mezunudur. 1979 yılında Kastamonu'nun Azdavay İlçesinde müftü olarak görev yapmış sonrasında yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İslam Hukuku Ana Bilim Dalında tamamlamıştır. 1985 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde öğretim görevlisi olarak göreve başlamış, 1989 yılında doktor, 1992 yılında doçent, 2001 yılında da profesör unvanını almıştır. Sayın Akyüz, halen İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde İslam Hukuku alanında öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Dil Bilgisi: Arapça

Dr. Mehmet Gayretli

Sayın Gayretli, 1971 yılında Samsun’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini ise aynı üniversitenin İslam Hukuku Ana Bilim Dalı’nda tamamlamıştır. Sayın Gayretli, 2011 yılında Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde öğretim üyesi olarak göreve başlamış ve halen bu görevine devam etmektedir.

Sayın Gayretli’nin, telif-tercüme eserleri ve çeşitli makaleleri ile birlikte ekonomi ve faizsiz bankacılık alanıyla ilgili akademik çalışmaları bulunmaktadır.

Dil Bilgisi: Arapça, İngilizce

Mevzuat

Yönetmelik

Katılım Esasları Çerçevesinde Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik Faaliyetlerine İlişkin Yönetmelik için tıklayın

Genelge

Katılım Esaslı Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik Faaliyetlerine İlişkin Genelge için tıklayın.

İcazet Belgeleri

Katılım Emeklilik Faaliyetlerine İlişkin İcazet Belgeleri

Bireysel Emeklilik ve Otomatik Katılım Planları ile Katılım Fonlarımıza Ait İcazet Belgeleri için tıklayın.

Katılım Esaslı Ürün ve Hizmetler ile Finansal Faaliyetlere Dair İcazet Belgesi

2021 yılı katılım esaslı ürün ve hizmetler ile finansal faaliyetlere dair icazet belgesi için tıklayın.

2022 yılı katılım esaslı ürün ve hizmetler ile finansal faaliyetlere dair icazet belgesi için tıklayın.

2023 yılı katılım esaslı ürün ve hizmetler ile finansal faaliyetlere dair icazet belgesi için tıklayın.