Bireysel İnternet Hesaplama Aracı İletişim Formu Hemen Başvur

Prestige Plan

Prestijli bir emekliliğe düşük kesinti avantajıyla ulaşmak isteyenler için ideal!

Prestijli bir emeklilik dönemi sizin de hakkınız! Prestige Plan sayesinde bu hedefinize, düşük kesinti avantajıyla ulaşabilirsiniz.

Katkı payı: Ayda 3.430 TL katkı payı veya 67.164 TL başlangıç kapitali ve aylık 1.620 TL katkı payı seçenekleri

Avantajları

  • Farklı ödeme seçenekleri

Prestige Plan'da iki seçeneğiniz bulunmaktadır. İsterseniz 3.430 TL aylık katkı payı ile, isterseniz 67.164 TL başlangıç kapitali ve aylık 1.620 TL katkı payı ile birikim yapabilirsiniz.

  • Daha düşük kesinti!

Prestige Plan’ı seçerseniz, standart emeklilik planlarına göre daha düşük yönetim gider kesintisi avantajından faydalanabilirsiniz.

  • 100 TL sizden 30 TL de devletten

%30 devlet katkısı, Bireysel Emeklilik Sistemi’nin benzersiz avantajlarından biri. Örneğin, her ay ödediğiniz 1.000 TL'ye ek olarak devlet de sizin için 300 TL yatırır. Böylece 1.300 TL'niz birikime yönlenir.

Devlet Katkısı hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 

  • Bonus’u en bol emeklilik!

Bonus Card’ınızda biriken bonuslarınızı bireysel emeklilik hesabınıza aktararak daha çok birikim elde edebilirsiniz.

Bonus Card başvurusu yapmak için tıklayınız.

  • Plan ve fon değişikliği!

Bireysel emeklilik planınızı yılda 4 kez değiştirebilir, birikiminizi sizin için daha uygun olduğunu düşündüğünüz bir planda değerlendirebilirsiniz. Üstelik, birikimlerinizin hangi fonlarda değerlendirileceğini belirleyebilir ve yılda 12 kez fon dağılımı değiştirebilirsiniz.

  • Ödeme kontrolü sizde!

Bireysel emeklilik planları esnek ödeme seçenekleri sunar. Dilediğiniz zaman aylık katkı payı ödemelerinizi artırabilir, emeklilik planınızın asgari katkı payına kadar düşürebilir ya da ara dönemlerde ek ödemeler yaparak fonunuzu büyütebilirsiniz. Ayrıca, istediğiniz dönemlerde ödemelerinize ara verebilirsiniz.

  • Finansal Danışmanlarımız hedefinize giden yolda daima yanınızda!

Finansal Danışmanlarımız ile tanışmak için tıklayın!

Önemli Bilgiler

Ertelenmiş Giriş Aidatı

Hiç olmasını istemeyiz ama 5 yıldan önce sistemden ayrılmanız ya da  sözleşmenizi aktarmanız halinde, 5  yıllık toplam tahsil edemediğimiz yönetim hizmet bedeli, çıkış anında çıkış aidatı olarak (Asgari Brüt Ücret*%8,5*5) toplam birikiminizden tahsil edilir.

Yönetim Gider Kesintisi

BES’e girdiğinizde, sadece ilk 5 yıla ait her sözleşme yılına karşılık gelen takvim yılının ilk 6 ayı için açıklanan Asgari Brüt Ücretin %4,25’i olarak belirlenen tutar, yönetim gider kesintisi olarak birikiminizden taksitli şekilde tahsil edilecektir.

Hangi Fonda Ne Kadar Kesinti Yapılır?

EYF: Emeklilik Yatırım Fonu * Fon İşletim Gideri Kesintisi ve mevzuatta belirlenmiş diğer fon giderleri için alınabilecek maksimum kesinti tutarıdır.

Size Daha Fazla Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Detaylı Bilgi