Bireysel İnternet Hesaplama Aracı İletişim Formu Hemen Başvur

Hayat Sigortasıyla İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Neden hayat sigortası yaptırmalıyım?

Siz de çok iyi biliyorsunuz ki, hayat her zaman beklediğiniz yönde gitmez; bazen beklenmedik sürprizlerle yolunuza çıkarak yürümenizi zorlaştırır. Önemli olan ise, bu beklenmedik engellere karşı güçlü durarak kendinizin ve sevdiklerinizin hayatını güvence altına almaktır. Beklenmedik sürprizlere rağmen yolunuza devam etmeniz, her koşulda yaşam standardınızı koruyabilmeniz için hayat sigortası ürünlerimizle de yanınızdayız.

Hayat sigortası ile poliçe süresi boyunca başınıza gelebilecek maluliyet (sakat kalma), tehlikeli hastalık veya işsizlik gibi durumlarda size, vefat durumunda ise yasal mirasçılarınıza seçtiğiniz teminatlar kapsamında maddi destek sağlıyoruz.

Hayat sigortası ürünleri bana ne tür teminatlar sağlar?

Hayat sigortası ürünlerimiz; Kaza sonucu vefat teminatı, kaza/hastalık sonucu sakat kalma teminatı, kaza sonucu tedavi masrafları teminatı, tehlikeli hastalıklar teminatı, gündelik hastane masrafları teminatı ve işsizlik teminatını kapsar. Seçtiğiniz hayat sigortası ürününe göre teminatlarınızın kapsamları da farklılık gösterebilir.

Hayat sigortasında teminat kapsamı dışındaki durumlar nelerdir?

Hayat sigortası ürünlerimizde hangi durumların teminat kapsamı dışında olduğunu Hayat Sigortası Kapsamı ve Teminatları sayfamızda bulabilirsiniz.

Hayat sigortasından kimler yararlanabilir?

Sigorta genel şartlarına uyan herkes için hayat sigortası düzenlenebilir. Yaş aralıkları ise alınan ürün ve teminata göre değişmektedir.

Yaşadığınız sağlık sorununa ilişkin yapılacak tıbbi değerlendirme sonucuna göre hayat sigortası yapılabilmektedir. Sigorta değerlendirmesi sırasında sağlık beyanına veya checkup değerlendirmesine ilişkin doktor görüşünde, tıbbi açıdan hayat sigortası için uygun değilse poliçe düzenlenemez.

Bana en uygun hayat sigortası ürününü nasıl belirleyebilirim?

Size, kendinize en uygun ürünü seçebilmeniz için birden fazla hayat sigortası seçeneği sunuyoruz. Seçtiğiniz hayat sigortası ürününe göre teminatlarınızın kapsamları da farklılık gösterebilir. Size en uygun ürünü buradan öğrenebilirsiniz.

Hayat sigortam için yasal varislerim yerine başka kişileri de seçebilir miyim?

Evet. Hayat sigortanızı yasal varislerinizin yanı sıra dilediğiniz başka kişilerden de seçebilirsiniz. Ayrıca sigorta ettirdiğiniz kişiyi istediğiniz zaman değiştirme hakkına da sahipsiniz.

Hayat sigortasından süre dolmadan ayrılırsam, birikimlerim ne olur?

Erken ayrılmanız halinde; sigortada kalma sürenize bağlı olarak veya daha önceden belirlenen oranlarda birikim tutarı üzerinden kesinti uygulanır.

Hayat sigortasında tazminat alma süreci nasıl işler?

Değerlendirme sürecinin başlaması için tazminata konu belgelerin tarafımıza eksiksiz olarak ulaştırılması gerekir. Nihai karar olumlu ise, tarafımızca hak sahiplerine ödeme yapılır.

Hayat sigortasının primlerini ödeyememem durumunda ne olur?

Primlerinizi poliçenizde belirtilen tarihlerde ödememeniz durumunda tarafınıza bildirim yapılır ve belirlenen tarih aralıklarında prim borcu hala ödememiş ise sigorta sözleşmesi feshedilir.

İşverenler çalışanlarına hayat sigortası yaptırabilir mi?

Grup Hayat Sigortası ile işverenler çalışanlarını oluşabilecek risklere karşı çalıştıkları süre boyunca güvence altına alır.

Çalışanlarına hayat sigortası yaptırmak, işverenlere ne tür avantajlar sağlar?

İşverenler çalışanlarının yaşam standartlarını korurken vergi avantajından faydalanabilirler.

Size Daha Fazla Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Detaylı Bilgi