Bireysel İnternet Hesaplama Aracı İletişim Formu Hemen Başvur

Pratik Plan

Küçük birikimleri çok avantajlı bir yatırıma dönüştürmenin tam zamanı!

Geleceğinizi garanti altına almak için mevcut yaşam standardınızdan ödün vermenize gerek yok. Bugünden yapacağınız küçük birikimlerle emekliliğinizde rahat etmeniz Pratik Plan ile mümkün!

Katkı payı: Ayda 170 TL 

Siz de paranızı tutmak istiyorsanız, gelin geleceğiniz için biriktirmeye bugünden başlayalım!

Bireysel emeklilik ile gelecek hayalleriniz için en hızlı adımı atın! Şubeye gitmeden, Garanti BBVA İnternet / Mobil Başvuru menüsü altından sözleşmenizi anında oluşturarak sisteme hemen katılabilirsiniz.

Avantajları

  • Avantajlı katkı payı

Pratik Plan’la ayda sadece 170 TL ödeyerek, mevcut yaşam standardınızdan ödün vermeden, emeklilik yıllarınızı garanti altına alabilirsiniz.

  • 100 TL sizden 25 TL de devletten...

%25 devlet katkısı, Bireysel Emeklilik Sistemi’nin benzersiz avantajlarından biri. Bireysel emeklilikte, ödediğiniz her 100 TL’niz 125 TL olur.

Devlet Katkısı hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 

  • Bonus’u en bol emeklilik!

Bonus Card’ınızda biriken bonuslarınızı bireysel emeklilik hesabınıza aktararak daha çok birikim elde edebilirsiniz.

Bonus Card başvurusu yapmak için tıklayınız.

  • Plan ve fon değişikliği esnekliği!

Bireysel emeklilik planınızı yılda 4 kez değiştirebilir, birikiminizi sizin için daha uygun olduğunu düşündüğünüz bir planda değerlendirebilirsiniz. Üstelik, birikimlerinizin hangi fonlarda değerlendirileceğini belirleyebilir ve yılda 6 kez fon dağılımı değiştirebilirsiniz.

  • Ödeme kontrolü sizde!

Bireysel emeklilik planları esnek ödeme seçenekleri sunar. Dilediğiniz zaman aylık katkı payı ödemelerinizi artırabilir, emeklilik planınızın asgari katkı payına kadar düşürebilir ya da ara dönemlerde ek ödemeler yaparak fonunuzu büyütebilirsiniz. Ayrıca, istediğiniz dönemlerde ödemelerinize ara verebilirsiniz.

  • Gelecek Koçları hedefinize giden yolda daima yanınızda!

Gelecek Koçları ile tanışmak için tıklayın!

Önemli Bilgiler

Ertelenmiş Giriş Aidatı

Hiç olmasını istemeyiz ama 5 yıldan önce sistemden ayrılmanız ya da  sözleşmenizi aktarmanız halinde 5  yıllık toplam tahsil edemediğimiz yönetim hizmet bedeli çıkış anında çıkış aidatı olarak (Asgari Brüt Ücret*%8,5*5) toplam birikiminizden tahsil edilir.

Yönetim Gider Kesintisi

Bireysel Emeklilik Sistemi’ne girdiğinizde, sadece ilk 5 yıla ait her sözleşme yılı için ilgili takvim yılında uygulanacak aylık asgari brüt ücretin %8,5'ine karşılık gelen tutar,toplam birikiminizden düşecektir.

Hangi Fonda Ne Kadar Kesinti Yapılır?

EYF: Emeklilik Yatırım Fonu * Fon İşletim Gideri Kesintisi ve mevzuatta belirlenmiş diğer fon giderleri için alınabilecek maksimum kesinti tutarıdır.

Size Daha Fazla Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Detaylı Bilgi