Bireysel İnternet Hesaplama Aracı İletişim Formu Hemen Başvur

Avantajlı BES Planı

Siz de “birikim yapmam gerekiyor” diyorsanız, gelin birlikte biriktirmeye hemen başlayalım!

Para biriktirmenin, tasarruf etmenin önemi günden güne artıyor. İster geleceğiniz için isterseniz de ihtiyaç duyacağınız zor dönemlerde kullanmak için birikim yapmaya başlamanızı öneririz.

“İyi ki birikim yapmaya başlamışım” demek için Garanti BBVA Emeklilik’ten BES yaptırın!

Bireysel Emeklilik Sistemi’nde tasarruflarınızın ne zaman, nasıl ve ne şekilde değerlendirileceğini tamamen siz belirlersiniz. Üstelik %30 devlet katkısı ile devlet de sizin adınıza katkıda bulunur. Örneğin, siz her ay 300 TL’lik bir ödeme gerçekleştiriyorsanız, devlet de bunun üzerine 90 TL katkı sağlar ve birikim hesabınıza 390 TL olarak yansır. Buna tercih edeceğiniz fonların getirilerini de eklediğimizde, emekliliğiniz için çok doğru bir yatırım yapmış olursunuz.

Geleceğinizi garanti altına almak için mevcut yaşam standardınızdan ödün vermenize gerek yok. Bugünden yapacağınız küçük birikimlerle emekliliğinizde rahat etmeniz Avantajlı BES Planı ile mümkün.

Katkı payı: Ayda 585 TL

Siz de “birikim yapmam gerekiyor” diyorsanız, gelin geleceğiniz için biriktirmeye bugünden başlayalım.

Bireysel emeklilik ile gelecek hayalleriniz için en hızlı adımı atın!

Avantajları

  • Avantajlı katkı payı

Avantajlı BES Planı’la ayda sadece 585 TL ödeyerek, mevcut yaşam standardınızdan ödün vermeden, emeklilik yıllarınızı garanti altına alabilirsiniz.

  • 100 TL sizden 30 TL de devletten...

%30 devlet katkısı, Bireysel Emeklilik Sistemi’nin benzersiz avantajlarından biri. Örneğin, siz her ay 1.000 TL’lik bir ödeme gerçekleştiriyorsanız, devlet de bunun üzerine 300 TL katkı sağlar ve birikim hesabınıza 1.300 TL olarak yansır.

Devlet Katkısı hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 

  • Bonus’u en bol emeklilik!

Bonus Card’ınızda biriken bonuslarınızı bireysel emeklilik hesabınıza aktararak daha çok birikim elde edebilirsiniz.

Avantajlardan yararlanmak için hemen bonus kart başvurusu yapabilirsiniz!

  • Plan ve fon değişikliği!

Bireysel emeklilik planınızı yılda 4 kez değiştirebilir, birikiminizi sizin için daha uygun olduğunu düşündüğünüz bir planda değerlendirebilirsiniz. Üstelik, birikimlerinizin hangi fonlarda değerlendirileceğini belirleyebilir ve yılda 12 kez fon dağılımı değiştirebilirsiniz.

  • Ödeme kontrolü sizde!

Bireysel emeklilik planları esnek ödeme seçenekleri sunar. Dilediğiniz zaman aylık katkı payı ödemelerinizi artırabilir, emeklilik planınızın asgari katkı payına kadar düşürebilir ya da ara dönemlerde ek ödemeler yaparak fonunuzu büyütebilirsiniz. Ayrıca, istediğiniz dönemlerde ödemelerinize ara verebilirsiniz.

  • Finansal Danışmanlarımız hedefinize giden yolda daima yanınızda!

Finansal Danışmanlarımız ile tanışmak için tıklayın!

Önemli Bilgiler

Ertelenmiş Giriş Aidatı

Hiç olmasını istemeyiz ama 5 yıldan önce sistemden ayrılmanız ya da  sözleşmenizi aktarmanız halinde 5  yıllık toplam tahsil edemediğimiz yönetim hizmet bedeli çıkış anında çıkış aidatı olarak (Asgari Brüt Ücret*%8,5*5) toplam birikiminizden tahsil edilir.

Yönetim Gider Kesintisi

BES’e girdiğinizde, sadece ilk 5 yıla ait her sözleşme yılına karşılık gelen takvim yılının ilk 6 ayı için açıklanan Asgari Brüt Ücretin %8,5’i olarak belirlenen tutar, yönetim gider kesintisi olarak birikiminizden taksitli şekilde tahsil edilecektir.

Hangi Fonda Ne Kadar Kesinti Yapılır?

EYF: Emeklilik Yatırım Fonu * Fon İşletim Gideri Kesintisi ve mevzuatta belirlenmiş diğer fon giderleri için alınabilecek maksimum kesinti tutarıdır.

Size Daha Fazla Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Detaylı Bilgi