Bireysel İnternet Hesaplama Aracı İletişim Formu Hemen Başvur

Pratik Plan

Siz de “birikim yapmam gerekiyor” diyorsanız, gelin birlikte biriktirmeye hemen başlayalım!

Para biriktirmenin, tasarruf etmenin önemi günden güne artıyor. İster geleceğiniz için isterseniz de ihtiyaç duyacağınız zor dönemlerde kullanmak için birikim yapmaya başlamanızı öneririz.

“İyi ki birikim yapmaya başlamışım” demek için Garanti BBVA Emeklilik’ten BES yaptırın!

Bireysel Emeklilik Sistemi’nde tasarruflarınızın ne zaman, nasıl ve ne şekilde değerlendirileceğini tamamen siz belirlersiniz. Üstelik %30 devlet katkısı ile her 100 TL için devlet de sizin adınıza 30 TL katkıda bulunur. Yani sistemdeki her 100 liranız 130 lira olarak değerlenir. Buna tercih edeceğiniz fonların getirilerini de eklediğimizde, emekliliğiniz için çok doğru bir yatırım yapmış olursunuz.

Geleceğinizi garanti altına almak için mevcut yaşam standardınızdan ödün vermenize gerek yok. Bugünden yapacağınız küçük birikimlerle emekliliğinizde rahat etmeniz Pratik Plan ile mümkün.

Katkı payı: Ayda 240 TL 

Siz de “birikim yapmam gerekiyor” diyorsanız, gelin geleceğiniz için biriktirmeye bugünden başlayalım.

Bireysel emeklilik ile gelecek hayalleriniz için en hızlı adımı atın!

Avantajları

  • Avantajlı katkı payı

Pratik Plan’la ayda sadece 240 TL ödeyerek, mevcut yaşam standardınızdan ödün vermeden, emeklilik yıllarınızı garanti altına alabilirsiniz.

  • 100 TL sizden 30 TL de devletten...

%30 devlet katkısı, Bireysel Emeklilik Sistemi’nin benzersiz avantajlarından biri. Bireysel emeklilikte, ödediğiniz her 100 TL’niz 130 TL olur.

Devlet Katkısı hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 

  • Bonus’u en bol emeklilik!

Bonus Card’ınızda biriken bonuslarınızı bireysel emeklilik hesabınıza aktararak daha çok birikim elde edebilirsiniz.

Avantajlardan yararlanmak için hemen bonus kart başvurusu yapabilirsiniz!

  • Plan ve fon değişikliği!

Bireysel emeklilik planınızı yılda 4 kez değiştirebilir, birikiminizi sizin için daha uygun olduğunu düşündüğünüz bir planda değerlendirebilirsiniz. Üstelik, birikimlerinizin hangi fonlarda değerlendirileceğini belirleyebilir ve yılda 12 kez fon dağılımı değiştirebilirsiniz.

  • Ödeme kontrolü sizde!

Bireysel emeklilik planları esnek ödeme seçenekleri sunar. Dilediğiniz zaman aylık katkı payı ödemelerinizi artırabilir, emeklilik planınızın asgari katkı payına kadar düşürebilir ya da ara dönemlerde ek ödemeler yaparak fonunuzu büyütebilirsiniz. Ayrıca, istediğiniz dönemlerde ödemelerinize ara verebilirsiniz.

  • Gelecek Koçları hedefinize giden yolda daima yanınızda!

Gelecek Koçları ile tanışmak için tıklayın!

Önemli Bilgiler

Ertelenmiş Giriş Aidatı

Hiç olmasını istemeyiz ama 5 yıldan önce sistemden ayrılmanız ya da  sözleşmenizi aktarmanız halinde 5  yıllık toplam tahsil edemediğimiz yönetim hizmet bedeli çıkış anında çıkış aidatı olarak (Asgari Brüt Ücret*%8,5*5) toplam birikiminizden tahsil edilir.

Yönetim Gider Kesintisi

Bireysel Emeklilik Sistemi’ne girdiğinizde, sadece ilk 5 yıla ait her sözleşme yılı için ilgili takvim yılında uygulanacak aylık asgari brüt ücretin %8,5'ine karşılık gelen tutar,toplam birikiminizden düşecektir.

Hangi Fonda Ne Kadar Kesinti Yapılır?

EYF: Emeklilik Yatırım Fonu * Fon İşletim Gideri Kesintisi ve mevzuatta belirlenmiş diğer fon giderleri için alınabilecek maksimum kesinti tutarıdır.

Size Daha Fazla Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Detaylı Bilgi