Bireysel İnternet Hesaplama Aracı İletişim Formu Hemen Başvur

Geleceğiniz Bireysel Emeklilik ile Güvence Altında!

Bugünkü yaşam standardının devam ettiği, ekonomik kaygılardan uzak ve rahat bir emeklilik dönemi yaşamayı kim istemez? Peki sizi bu döneme götürecek en güvenli ve avantajlı yolun Bireysel Emeklilik Sistemi’nden geçtiğini biliyor musunuz? Yapmanız gereken tek şey, her ay düzenli olarak gelirinizin bir kısmını bireysel emekliliğe ayırarak geleceğinize bugünden yön vermek. Bireysel Emeklilik Sistemi, “BES nedir?” ya da bireysel emeklilik özellikleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz; aklınıza takılan tüm sorularınızın cevapları için buradayız.

BES'in Avantajlı Dünyası

Yaptığınız birikimlerle rahat bir emeklilik dönemi yaşamanızı sağlayan bireysel emeklilik (BES), yatırım konusunda işinizi kolaylaştıracak pek çok avantaja da sahip. BES avantajlardan bazıları:

  • Başka hiçbir yatırım aracında bulunmayan devlet katkısından faydalanarak, sisteme yapacağınız ödemeler üzerinden %30 oranında devlet katkısı* alırsınız. Örneğin, siz her ay 300 TL’lik bir ödeme gerçekleştiriyorsanız, devlet de bunun üzerine 90 TL katkı sağlar ve birikim hesabınıza 390 TL olarak yansır.
*Bir katılımcıya ödenebilecek devlet katkısı, yıllık brüt asgari ücretin %30'u ile sınırlıdır. 2023 için bu tutar maksimum 42.160,50 TL'dir.
  • Bütçenize uygun ödeme tutarını yani katkı payınızı kendiniz belirleyebilirsiniz.
  • Bireysel Emeklilik Sistemi’nde ödeme periyoduna kendiniz karar verebilirsiniz (Aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık).
  • Dilediğiniz zaman Bireysel Emeklilik Sistemi’nde ödemelerinize ara verebilir, daha sonra tekrar devam edebilirsiniz.
  • Üstelik, çocuğunuz olmasa dahi velisinin onayı ile 18 yaş altındaki çocuklara BES hesabı açabilirsiniz. Arzu ettiğiniz kişi adına da BES yaptırabilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Sistemi ile eşinizin, çocuğunuzun, yeğeninizin, kardeşinizin, kuzeninizin veya torununuzun geleceği için birikim yapmaya bugünden başlayabilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Sistemi’ne ne kadar erken katılırsanız, emeklilik birikiminizin de bir o kadar yüksek olacağını hatırlatmak isteriz.

BES'te Yeni Düzenleme!

BES'le bugünden biriktir, seneye de devlet katkısı kazan!

Bu yılki BES ödemeleriniz 140.535 TL'ye ulaştığında 42.160,50 TL devlet katkısı alabilirsiniz. 140.535 TL üzeri tutarlar için 2024 yılının devlet katkısı limitinden faydalanabilirsiniz.

  • Yıl içerisinde BES ödemeleriniz üst limite ulaşsa dahi, ödeme yapmaya devam ettiğiniz takdirde, eklenecek devlet katkısı tutarı bir sonraki yıla aktarılır.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Birikiminiz Emin Ellerde Değerlenir

"Param nasıl değerlenecek?" diyorsanız; merak etmeyin, birikiminiz emin ellerde. Tüm faaliyetlerimiz, devletin yetkilendirdiği kurumlar tarafından sürekli denetim ve kontrol altında. Yaptığınız ödemelerle sizin tercih ettiğiniz emeklilik yatırım fonları alınır ve bu fonlar bireysel emeklilik hesabınızda değerlendirilir.

Birikiminizi Kolayca Takip Edersiniz!

Bireysel Emeklilik birikiminizi, dilediğiniz zaman ve dilediğiniz yerden giriş yapabileceğiniz Garanti BBVA Emeklilik İnternet/Mobil'den, Garanti BBVA İnternet/Mobil'den veya e-Devlet uygulamasından takip edebilirsiniz.

Garanti BBVA Emeklilik İnternet/Mobil'e Garanti BBVA Emeklilik veya Garanti BBVA müşteri bilgilerinizi kullanarak giriş yapabilirsiniz.

Katılmak için En Doğru Zaman: Şimdi

Mesleğiniz, gelir durumunuz, çalışma koşullarınız… Şartlarınız her ne olursa olsun, bireysel emekliliğe katılmanız için en doğru zaman, hemen şu an. “Benim emekliliğime daha çok var. Bir ara yaptırırım” diyenlere de küçük bir hatırlatma: Bir çırpıda yanı başınızda belirecek olan geleceğiniz için ne kadar erken yatırım yapmaya başlarsanız, emeklilik döneminizde o kadar rahat edersiniz!

Siz de şimdi kendinize ve sevdiklerinize* en uygun emeklilik planını seçerek;  geleceğiniz için bugünden bir adım atın!

*Bireysel Emeklilik Sistemi’ne herkes katılabilir. Çocuğunuz olmasa dahi velisinin onayı ile 18 yaş altındaki çocuklar da Bireysel Emeklilik Sistemi'ne katılabilir. SGK üyesi olup olmamanız fark etmez.

Siz de geleceğinizi güvence altına almak istiyorsanız hemen bireysel emekliliğe katılın, birlikte biriktirelim!

Şubeye gitmeden, Garanti BBVA İnternet ve Mobil Başvuru menüsü altından DijiBES Plan için sözleşmenizi anında oluşturarak sisteme kolayca katılabilirsiniz!

Dilerseniz, bilgilerinizi bırakın sizinle en kısa sürede iletişime geçelim.

Size Daha Fazla Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Detaylı Bilgi