Bireysel İnternet Hesaplama Aracı İletişim Formu Hemen Başvur

Geleceğiniz Bireysel Emeklilik ile Güvence Altında!

Büyük küçük fark etmeksizin birikim yaparak kendinize ve sevdiklerinize hem gelecek güvencesi sağlamayı hem de kurduğunuz hayallere bir adım daha yaklaşmayı istemez misiniz?

Peki siz bu adım için en güvenli ve avantajlı yolun Bireysel Emeklilik Sistemi’nden geçtiğini biliyor musunuz? Yapmanız gereken tek şey, her ay düzenli olarak gelirinizin bir kısmını bireysel emekliliğe ayırarak geleceğinize bugünden yön vermek. Bireysel Emeklilik Sistemi, “BES nedir?” ya da bireysel emeklilik özellikleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz; aklınıza takılan tüm sorularınızın cevapları için buradayız.

BES'in Avantajlı Dünyası

Yaptığınız birikimlerle kendinize ve sevdiklerinize gelecek güvencesi sunan bireysel emeklilik (BES), yatırım konusunda işinizi kolaylaştıracak pek çok avantaja da sahip. BES avantajlardan bazıları:

  • Başka hiçbir yatırım aracında bulunmayan devlet katkısından faydalanarak, sisteme yapacağınız ödemeler üzerinden %30 oranında devlet katkısı* alırsınız. Örneğin, siz her ay 1.000 TL’lik bir ödeme gerçekleştiriyorsanız, devlet de bunun üzerine 300 TL katkı sağlar ve birikim hesabınıza 1.300 TL olarak yansır.
*Bir katılımcıya ödenebilecek devlet katkısı, yıllık brüt asgari ücretin %30'u ile sınırlıdır. 2024 için bu tutar maksimum 72.009,00 TL'dir. 01.01.2024 ile 31.12.2024 tarihleri arasında ödenen katkı payı toplamı ilgili yılda maksimum devlet katkısı tutarının üzerinde ise, üzerinde olan tutar bir sonraki yılın devlet katkısı limitine konu olmaktadır.
  • Bütçenize uygun ödeme tutarını yani katkı payınızı kendiniz belirleyebilirsiniz.
  • Bireysel Emeklilik Sistemi’nde ödeme periyoduna kendiniz karar verebilirsiniz (Aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık).
  • Dilediğiniz zaman Bireysel Emeklilik Sistemi’nde ödemelerinize ara verebilir, daha sonra tekrar devam edebilirsiniz.
  • Üstelik, çocuğunuz olmasa dahi velisinin onayı ile 18 yaş altındaki çocuklara BES hesabı açabilirsiniz. Arzu ettiğiniz kişi adına da BES yaptırabilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Sistemi ile eşinizin, çocuğunuzun, yeğeninizin, kardeşinizin, kuzeninizin veya torununuzun geleceği için birikim yapmaya bugünden başlayabilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Sistemi’ne ne kadar erken katılırsanız, emeklilik birikiminizin de bir o kadar yüksek olacağını hatırlatmak isteriz.

BES'te Yeni Düzenleme!

BES'le bugünden biriktir, seneye de devlet katkısı kazan!

Bu yılki BES ödemeleriniz 240.030,00 TL'ye ulaştığında 72.009,00 TL devlet katkısı alabilirsiniz. 240.030,00 TL üzeri tutarlar için 2025 yılının devlet katkısı limitinden faydalanabilirsiniz.

  • Yıl içerisinde BES ödemeleriniz üst limite ulaşsa dahi, ödeme yapmaya devam ettiğiniz takdirde, eklenecek devlet katkısı tutarı bir sonraki yıla aktarılır.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Birikiminiz Emin Ellerde Değerlenir

"Param nasıl değerlenecek?" diyorsanız; merak etmeyin, birikiminiz emin ellerde. Tüm faaliyetlerimiz, devletin yetkilendirdiği kurumlar tarafından sürekli denetim ve kontrol altında. Yaptığınız ödemelerle sizin tercih ettiğiniz emeklilik yatırım fonları alınır ve bu fonlar bireysel emeklilik hesabınızda değerlendirilir.

Birikiminizi Kolayca Takip Edersiniz!

Bireysel Emeklilik birikiminizi, dilediğiniz zaman ve dilediğiniz yerden giriş yapabileceğiniz Garanti BBVA Emeklilik İnternet/Mobil'den, Garanti BBVA İnternet/Mobil'den veya e-Devlet uygulamasından takip edebilirsiniz.

Garanti BBVA Emeklilik İnternet/Mobil'e Garanti BBVA Emeklilik veya Garanti BBVA müşteri bilgilerinizi kullanarak giriş yapabilirsiniz.

Katılmak için En Doğru Zaman: Şimdi

Mesleğiniz, gelir durumunuz, çalışma koşullarınız… Şartlarınız her ne olursa olsun, bireysel emekliliğe katılmanız için en doğru zaman, hemen şu an.

Siz de şimdi kendinize ve sevdiklerinize* en uygun emeklilik planını seçerek;  geleceğiniz için bugünden bir adım atın!

*Bireysel Emeklilik Sistemi’ne herkes katılabilir. Çocuğunuz olmasa dahi velisinin onayı ile 18 yaş altındaki çocuklar da Bireysel Emeklilik Sistemi'ne katılabilir. SGK üyesi olup olmamanız fark etmez.

Siz de geleceğinizi güvence altına almak istiyorsanız hemen bireysel emekliliğe katılın, birlikte biriktirelim!

Şubeye gitmeden, Garanti BBVA İnternet ve Mobil Başvuru menüsü altından DijiBES Emeklilik Planı için sözleşmenizi anında oluşturarak sisteme kolayca katılabilirsiniz!

Dilerseniz, bilgilerinizi bırakın sizinle en kısa sürede iletişime geçelim.

Size Daha Fazla Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Detaylı Bilgi