Bireysel İnternet Hesaplama Aracı İletişim Formu Hemen Başvur

Fon Koçu

“Birikimimi hangi fonlarda değerlendirmeliyim? BES fonlarımı hiç değiştirmedim, değiştirmeli miyim?” gibi sorular aklınıza geliyorsa dijital fon danışmanlık hizmetimiz Fon Koçu ile tanışın!

Fon Koçu, yaşınıza ve risk profilinize özel fon önerileri sunar. Her ay bu önerilerini size bildirim olarak gönderir. Dilerseniz bu bildirimleri takip ederek Fon Koçu önerilerini kendiniz uygulayabilir, dilerseniz de “Otomatik” Fon Koçu ile fonlarınızın sizin adınıza otomatik olarak değiştirilmesini sağlayabilirsiniz.

{card.spotText[itemList.index]}

Fon Koçu nedir?

Fon Koçu

Fon Koçu, değişen piyasa koşullarını takip eden ve özel algoritması sayesinde her ay yaşınıza ve risk profilinize uygun  fon önerileri sunan dijital fon danışmanlık hizmetimizdir. Böylece siz de birikiminizi aylık olarak piyasalara uygun bir şekilde yönetebilirsiniz.

Fon Koçu'ndan Nasıl Yararlanırım?

İnternet/Mobil’e giriş yaparak, Fon Koçu’ndan 3 adımda kolayca yararlanabilirsiniz;

  • Risk profilinizi belirleyen 2 dakikalık anketi doldurun.
  • Fon Koçu profilinizi* ve profilinize özel önerilen fon paketini inceleyin.
  • Fon paketinizi hemen uygulayın. Birikiminizi büyütmek için her ay Fon Koçu’ndan gelen bildirimleri** takip edin.
*Fon Koçu profilleri hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.
** Fon Koçu piyasa koşullarına göre her ay önerdiği fon paketleri ile ilgili sizi e-posta, SMS veya mobil bildirimler ile bilgilendirir. Bildirim geldiği zaman yapmanız gereken tek şey İnternet veya Mobil'e giriş yaparak fon dağılımınızı değiştirmek!

Otomatik Fon Koçu

Otomatik Fon Koçu piyasalara ve risk profilinize göre belirlenen fon dağılım değişikliklerini sizin adınıza sözleşmenize otomatik olarak uygular. Yaptığı değişiklikler ve fon getirilerinizin durumu ile ilgili sizi düzenli olarak bilgilendirir.

Otomatik Fon Koçu'ndan Nasıl Yararlanabilirim?

İnternet/Mobil’e giriş yaparak, Otomatik Fon Koçu’ndan 3 adımda kolayca yararlanabilirsiniz;

  • Risk profilinizi belirleyen 2 dakikalık anketi doldurun.
  • Risk profilinizi belirleyin.
  • Fonlarınızın sizin adınıza otomatik değiştirilmesi için Otomatik Fon Koçu’na onay* verin. Siz biriktirmeye devam edin, gerisini Otomatik Fon Koçu'na bırakın.

Otomatik Fon Koçu dağılımlarında değerlendirilen fon listesi;

*Otomatik Fon Koçu’na onay verdiğinizde sözleşmenize ait fon dağılım değişikliği hakkınızı devretmiş olursunuz. Devir sözleşmeniz devam ettiği sürece her ay piyasa koşullarına ve risk profilinize göre belirlenen fon dağılım değişiklik işlemleriniz Otomatik Fon Koçu tarafından otomatik olarak gerçekleştirilir. 

Bireysel emeklilik birikiminizi otomatik değerlendirmek ve Otomatik Fon Koçu ile yönetmek için İnternet/Mobil'e giriş yapın!

Fonlarımı Kendim Belirlemek İstiyorum

Piyasaları takip ediyor, birikimlerinizi kendi seçtiğiniz fonlarda yönetmek istiyorsanız Garanti BBVA Emeklilik İnternet/Mobil'i kullanarak birikiminize yön verebilirsiniz. 

Garanti BBVA Emeklilik İnternet'te giriş yaparak da birikiminize  yön verebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Fon Koçu ile Otomatik Fon Koçu hizmeti arasındaki fark nedir?

Fon Koçu, her ay size piyasa koşullarına, yaşınıza ve risk profilinize uygun fon paketini önerir. Bu fon önerilerini uygulayıp uygulamamak sizin tercihinize kalır. Otomatik Fon Koçu ise bu önerileri ilgili sözleşmenize otomatik olarak uygular. Size sadece birikimlerinizi kontrol etmek kalır.

Fon Koçu ve “Otomatik” Fon Koçu hizmetleri ücretli midir?

Hayır, herhangi bir ücret ödemenize gerek kalmadan bu hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Fon Koçu önerilerini nasıl takip edebilirim?

Fon Koçu değişikliklerini size gönderdiğimiz bildirimlerden (e-posta, SMS veya mobil bildirimi) düzenli olarak takip edebilirsiniz.

Fon dağılımımı kaç kez değiştirebilirim?

Sözleşmenizin başladığı tarihten itibaren fon dağılımınızı yılda 12 kez değiştirebilirsiniz.

Otomatik Fon Koçu tüm sözleşmelerim için geçerli olacak mı?

Hayır, Otomatik Fon Koçu’na katılım sözleşme özelinde gerçekleşir. Birden fazla sözleşmeniz için bu hizmetten faydalanmak istiyorsanız, her bir sözleşmenize ayrı ayrı onay vermeniz gerekmektedir.

Otomatik Fon Koçu’ndan nasıl çıkış yapabilirim?

Otomatik Fon Koçu’na geçtikten sonra 1 yıllık süre boyunca fon dağılım değişikliği haklarınızı Portföy Yönetim Şirketi’ne devretmiş olursunuz. 1 yıldan sonra siz veya Portföy Yönetim Şirketi talep ederse fon tercih ve dağılım değişikliği hakkının devri sözleşmesi sonlandırılabilir.

Otomatik Fon Koçu’ndan çıkış yaptıktan sonra tekrar bu hizmetten faydalanabilir miyim?

Evet, devir sözleşmenize onay vererek fon dağılımınızın yönetimini tekrar Otomatik Fon Koçu’na bırakabilirsiniz.

Nasıl Müşteri Olabilirsiniz?

Henüz Garanti BBVA Emeklilik müşterisi değilseniz, "Hemen Başvur" butonuna tıklayarak bilgilerinizi bırakın, sizinle en kısa sürede iletişime geçelim.

Dilerseniz "Hemen Katıl" butonuna tıklayarak, Garanti BBVA İnternet / Mobil Başvuru menüsü altından sözleşmenizi anında oluşturarak sisteme hemen katılabilirsiniz.

Fon Koçu Bilgilendirmesi

Fon Koçu dağılım önerileri, 2017/21 sayılı “Fon Tercihi, Fon Dağılımı Değişikliği İle Bu Hakların Devrine İlişkin Genelge’si çerçevesinde katılımcısına yönlendirici nitelikte yorum ve tavsiyelerde bulunmaktadır. Piyasa koşullarına göre belirli zamanlarda Fon koçu size yeni fon paketleri sunar, sizi SMS ve e-posta ile bilgilendirir. Siz de Garanti BBVA Emeklilik Internet /Mobil’e giriş yaparak fon dağılımınızı kolayca değiştirebilirsiniz.
Fon Koçu aracılığıyla risk gruplarına sunulan fon dağılımı, Garanti Portföy Yönetimi A.Ş. görüşlerini yansıtmakta olup, getiri ve kazanç garantisi vermez. Müşteriler bu görüşlere uygun değişiklik yapma konusunda tamamen kendi değerlendirmelerine göre karar vermektedir. Fon Koçu aracılığıyla sunulan fon dağılımının beklenen getiriyi sağlamaması ihtimali daima mevcuttur ve bu risk müşteri tarafından kabul edilmektedir.

Otomatik Fon Koçu Bilgilendirmesi

Otomatik Fon Koçu dağılım önerileri, 2017/21 sayılı “Fon Tercihi, Fon Dağılımı Değişikliği İle Bu Hakların Devrine İlişkin Genelge” çerçevesinde katılımcısına hizmet etmektedir.
Otomatik Fon Koçu sunduğu fon dağılım önerisini fon dağılım değişikliği hakkını devrettiğiniz sözleşmenize otomatik olarak uygular. Otomatik Fon Koçu aracılığıyla risk gruplarına sunulan fon dağılımı, Garanti Portföy Yönetimi A.Ş. görüşlerini yansıtmakta olup, getiri ve kazanç garantisi vermez. Otomatik Fon Koçu aracılığıyla uygulanan fon dağılımının beklenen getiriyi sağlamama ihtimali daima mevcuttur ve bu risk müşteri tarafından kabul edilmektedir. Otomatik Fon Koçu’na devredilen sözleşme aynı şirkette kalmaya devam ettiği süre boyunca 1 yıldan önce sonlandırılamaz, takip eden dönem için devir sözleşmesi geçerliliğini korur aksi belirtilmedikçe devir hakkı için herhangi bir bitiş tarihi belirlenmez. Katılımcı, devir sözleşmesi devam ettiği süre boyunca fon dağılım değişikliği yapamayacağını kabul eder.

Size Daha Fazla Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Detaylı Bilgi