Bireysel İnternet Hesaplama Aracı İletişim Formu Hemen Başvur

DijiBES Emeklilik Planı

Sadece dijital kanallarımıza özel, Müşteri İletişim Merkezimizi aramanıza veya şubeye gitmenize gerek olmadan oluşturabileceğiniz; hem küçük birikimler yapmak isteyenlere hem de daha çok biriktirip avantajlı paketi seçmek isteyenlere uygun bir bireysel emeklilik planı!

Bir yılda ödediğiniz toplam tutar 36.000 TL ve üzerinde olsun, yönetim gider kesintisi* ödemeyin!

DijiBES Emeklilik Planı ile tanışmak için hemen Garanti BBVA Mobil / İnternet’e gelin, ister küçük birikimli ister avantajlı paketi seçin, sözleşmenizi kolayca oluşturun ve birikime zaman kaybetmeden hemen başlayın!

Katkı payı: DijiBES Emeklilik Planı'nda iki paket seçeneğiniz bulunuyor. 

Küçük Birikimli BES

’’Küçük Birikimli BES’’ paketi ile ayda sadece 250 TL ödeyerek bütçenize uygun bir şekilde birikim yapmaya başlayın!

Avantajlı BES

"Avantajlı BES” paketi ile BES hesabınıza ayda en az 3.000 TL yatırın ya da ara ödemeler yaparak bir yılda ödediğiniz toplam tutarı en az 36.000 TL’ye ulaştırın ve bu pakete özel yönetim gider kesintisi ödemeden birikim yapma fırsatından yararlanın!

{card.spotText[itemList.index]}

Çocuklara DijiBES

Bireysel Emeklilik Sistemi ile sizin ve sevdiklerinizin gelecek hayalleri için en hızlı adımı atın!

BES ve Çocuklara BES yaptırmanın en hızlı ve kolay yolu DijiBES Emeklilik Planı! Şubeye gitmeden, Garanti BBVA Mobil Başvuru menüsü altından sözleşmenizi anında oluşturarak sisteme hemen katılabilirsiniz.

Dilerseniz Garanti BBVA İnternet Başvuru menüsü altından BES sözleşmenizi anında oluşturarak sisteme hemen katılabilirsiniz.

Avantajları

  • Avantajlı katkı payı

DijiBES Emeklilik Planı ile ayda sadece 250 TL ödeyerek mevcut yaşam standardınızdan ödün vermeden emeklilik yıllarınızı garanti altına alabilirsiniz. Ayrıca BES hesabınıza ayda en az 3.000 TL yatırarak ya da ara ödemeler yaparak yılda ödediğiniz toplam tutarın 36.000 TL ve üzerinde olması durumunda yönetim gider kesintisi* ödemezsiniz!

  • 100 TL sizden 30 TL de devletten...

%30 devlet katkısı, Bireysel Emeklilik Sistemi’nin benzersiz avantajlarından biri. Örneğin, siz her ay 1.000 TL’lik bir ödeme gerçekleştiriyorsanız, devlet de bunun üzerine 300 TL katkı sağlar ve birikim hesabınıza 1.300 TL olarak yansır.

Devlet Katkısı hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 

  • Plan ve fon değişikliği!

Bireysel emeklilik planınızı yılda 4 kez değiştirebilir, birikiminizi sizin için daha uygun olduğunu düşündüğünüz bir planda değerlendirebilirsiniz. Üstelik, birikimlerinizin hangi fonlarda değerlendirileceğini belirleyebilir ve yılda 12 kez fon dağılımı değiştirebilirsiniz.

  • Ödeme kontrolü sizde!

Bireysel emeklilik planları esnek ödeme seçenekleri sunar. Dilediğiniz zaman aylık katkı payı ödemelerinizi artırabilir, emeklilik planınızın asgari katkı payına kadar düşürebilir ya da ara dönemlerde ek ödemeler yaparak fonunuzu büyütebilirsiniz. Ayrıca, istediğiniz dönemlerde ödemelerinize ara verebilirsiniz.

  • Finansal Danışmanlarımız hedefinize giden yolda daima yanınızda!

Finansal Danışmanlarımız ile tanışmak için tıklayın!

* Küçük birikimli BES paketi ile ilerlemeniz durumunda, her sözleşme yılına karşılık gelen takvim yılının ilk 6 ayı için açıklanan Asgari Brüt Ücretin %8,5’i olarak belirlenen tutar, yönetim gider kesintisi olarak birikiminizden düşecektir. İlgili sözleşme yılında birikimin yetersizliğinden dolayı tahsil edilemeyen kesinti tutarı sözleşme yürürlükte olduğu sürece alınabilecektir. Avantajlı BES paketi ile ilerlemeniz ve ilgili sözleşme yılı sonunda kesinti avantajından yararlanmanızı sağlayacak olan birikim tutarına ulaşmanız durumunda ilgili yılın yönetim gider kesintisi alınmayacaktır. Sözleşmede belirtilen yıllık ödeme tutarının altında kalmanız durumunda takip eden yılın başında yönetim gider kesintisi birikiminizden tahsil edilecektir. Sözleşmenizin 5. yılı dolduktan sonra yönetim gideri kesintisi tahsilatı söz konusu olmayacaktır.

Önemli Bilgiler

Ertelenmiş Giriş Aidatı

Hiç olmasını istemeyiz ama 5 yıldan önce sistemden ayrılmanız ya da  sözleşmenizi aktarmanız halinde 5  yıllık toplam tahsil edemediğimiz yönetim hizmet bedeli çıkış anında çıkış aidatı olarak (Asgari Brüt Ücret*%8,5*5) toplam birikiminizden tahsil edilir.

Yönetim Gider Kesintisi

  • Avantajlı BES paketi ile bir yılda ödediğiniz toplam tutar 36.000 TL ve üzerinde olsun, yönetim gider kesintisi* ödemeyin!
  • Küçük Birikimli Bes paketi ile BES’e girdiğinizde, sadece ilk 5 yıla ait sözleşme yılına karşılık gelen takvim yılının ilk 6 ayı için açıklanan Asgari Brüt Ücretin %8,5’i olarak belirlenen tutar, yönetim gider kesintisi olarak birikiminizden taksitli şekilde tahsil edilecektir.

Hangi Fonda Ne Kadar Kesinti Yapılır?

EYF: Emeklilik Yatırım Fonu ** fon işletim gideri kesintisi ve mevzuatta belirlenmiş diğer fon giderleri için alınabilecek maksimum kesinti tutarıdır.

Size Daha Fazla Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Detaylı Bilgi