Bireysel İnternet Hesaplama Aracı İletişim Formu Hemen Başvur

Gelir Vergisi Avantajı

Gelir vergisi ödeme mükellefiyseniz, kendiniz, eşiniz ya da 18 yaşından küçük çocuklarınız için ödediğiniz primlerin ortalama %27’sini gelir vergisi matrahınızdan düşebilirsiniz. Kendiniz, eşiniz veya 18 yaşından küçük çocuğunuzun hayat sigortası, sağlık sigortası veya prim iadeli hayat sigortası var ise ödediğiniz primlerin tamamını, birikimli hayat sigortanız var ise ödediğiniz primin yarısını gelir vergisi indiriminde kullanabilirsiniz.

Vergi avantajından faydalanın!

Ücretli çalışanlar için vergi indirimi

Ücretli çalışansanız, ödediğiniz primleri, primi ödediğiniz ayda elde edilen brüt ücretin %15'ini ve yıllık brüt asgari ücreti aşmayacak şekilde gelir vergisi matrahından indirebilirsiniz.

Serbest meslek sahipleri için vergi indirimi

Yıllık beyana tabi gelir vergisi mükellefiyseniz, ödediğiniz toplam prim tutarını, beyan edilen gelirin %15’ini ve yıllık brüt asgari ücreti aşmayacak şekilde gelir vergisi matrahından indirebilirsiniz.

Vergi Avantajından Nasıl Faydalanırım?

    • Vergi avantajından faydalanabilmek için ödeme belgelerini, beyana tabi gelir vergisi mükellefiyseniz muhasebecinize; ücretli çalışansanız, çalıştıgınız şirketin ilgili birimine iletmeniz yeterlidir.
    • Gelir vergisi avantajından faydalanmak için gerekli olan poliçe ödeme belgenize, Garanti BBVA Emeklilik Internet/Mobil – “Hayat ve İşsizlik Sigortası” adımı, “Hesap Hareketleri” altından ulaşabilirsiniz.

Vergi avantajı ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşmak için vergi avantajı broşürümüzü  inceleyebilirsiniz.

Size Daha Fazla Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Detaylı Bilgi