Bireysel İnternet Hesaplama Aracı İletişim Formu Hemen Başvur

Hayat Sigortaları Tazminat Talebindeki Gerekli Belgeler

Vefat Tazminatı

Sigortalının vefat etmesi durumunda teslim edilmesi gereken evraklar:

  • Tazminat talep formu
  • Hastaneden alabileceğiniz, üzerinde ölüm nedeninin açıkça belirtildiği TÜİK ölüm belgesi*
  • Mahkeme ya da noterden alabileceğiniz veraset ilamı
  • Adli bir olay sonucu ise; Adli Tıp Kurumu ve savcılıktan alabileceğiniz detaylı Adli Tıp Kurumu raporu ve Cumhuriyet Baş Savcılığı iddianame tutanakları
  • Kaza sonucu ise; şehir içinde ise Emniyet Müdürlüğü, şehir dışında ise Jandarma’dan alabileceğiniz kaza tespit tutanağı
* Hastalık sonucu vefat durumunda ilk tanı raporu istenir.
* TUİK Ölüm Belgesi’nde yeterli bilgi yer almaması durumunda, bu belgenin yanı sıra Ölüm Nedenini Belirtir Doktor Raporu veya İlk Tanı Belirtir Doktor Raporu

Vefat tazminatından faydalanabilmek için Tazminat Talep Formu’nun eksiksiz doldurulup, gerekli belgelerin tamamlanarak tazminat@garantibbvaemeklilik.com.tr e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Tedavi Masrafları Tazminatı

Sigortalının ferdi kaza sigortası genel şartları ve poliçe/bilgilendirme formunda belirtilen özel şartlar kapsamında kaza geçirmesi nedeniyle teslim edilmesi gereken evraklar:

  • Tazminat talebinde bulunan sigorta ettiren/sigortalının tazminat talebine konu olan kazanın nerede, ne zaman, ne sebepten ve ne şekilde gerçekleştiğini açıkça belirten yazılı ve imzalı beyanı
  • Tedaviye ait fatura asılları
  • IBAN bilgisi (tazminat değerlendirmesinin olumlu sonuçlandığı durumlarda kullanılmak üzere)
  • Tedavi ile ilgili doktor ve hastane raporları

Kaza sonucu tedavi masrafları tazminatından faydalanabilmek için gerekli belgelerin tamamlanarak tazminat@garantibbvaemeklilik.com.tr e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir. Gerekli belgeler gönderildikten 1 iş günü sonra Garanti BBVA Emeklilik İnternet / Mobil’nden tazminat dosyanızın durumunu takip edebilir veya eksik/geçersiz evraklarınızı kılavuza göre yükleyerek yeniden tarafımıza iletebilirsiniz.

Tehlikeli Hastalıklar Tazminatı

Sigortalının poliçe/bilgilendirme formunda belirtilen özel şartlar kapsamında hastalık gerçekleşmesi durumunda teslim edilmesi gereken evraklar:

  • Hastane’den alabileceğiniz, tehlikeli hastalıkla ilgili doktor muayene ve tıbbi teşhis ve tetkik raporları,
  • Sigorta Ettiren / Sigortalının tazminat talebi ile ilgili yazılı ve imzalı beyanı,
  • Sigortalı ve doktor tarafından tanzim ve imza edilmiş tehlikeli hastalık tazminat talep formları,
  • IBAN bilgisi (tazminat değerlendirmesinin olumlu sonuçlandığı durumlarda kullanılmak üzere)

·        Sigortalı tarafından tanzim ve imza edilmiş tehlikeli hastalık tazminat talep formu

·        Doktor tarafından tanzim ve imza edilmiş tehlikeli hastalık muayene raporu

Tehlikeli hastalık tazminatından faydalanabilmek için gerekli belgelerin tamamlanarak tazminat@garantibbvaemeklilik.com.tr e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir. Gerekli belgeler gönderildikten 1 iş günü sonra Garanti BBVA Emeklilik İnternet / Mobil’nden tazminat dosyanızın durumunu takip edebilir veya eksik/geçersiz evraklarınızı kılavuza göre yükleyerek yeniden tarafımıza iletebilirsiniz.

Kaza veya Hastalık Sonucu Daimi Maluliyet Tazminatı

Sigortalının ferdi kaza sigortası genel şartları ve poliçe/bilgilendirme formunda belirtilen özel şartlar kapsamında kaza sonucu veya hastalık sonucu malul kalması durumunda teslim edilmesi gereken evraklar:

  • T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tam teşekküllü bir hastaneden alabileceğiniz, maluliyet derecesini gösterir Doktor Heyet Raporu
  • Hastane’den alabileceğiniz, tedavi ile ilgili raporlar,
  • Kaza sonucu ise; şehir içinde ise Emniyet Müdürlüğü, şehir dışında ise Jandarma’dan alabileceğiniz, Kaza Tespit Tutanağı,
  • Sigorta ettiren/sigortalının tazminat talebine konu olan kazanın nerede, ne zaman, ne sebepten ve ne şekilde gerçekleştiğini açıkça belirten yazılı ve imzalı beyanı
  • IBAN bilgisi (tazminat değerlendirmesinin olumlu sonuçlandığı durumlarda kullanılmak üzere)

Kaza veya hastalık sonucu daimi maluliyet tazminatından faydalanabilmek için gerekli belgelerin tamamlanarak tazminat@garantibbvaemeklilik.com.tr e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir. Gerekli belgeler gönderildikten 1 iş günü sonra Garanti BBVA Emeklilik İnternet / Mobil’nden tazminat dosyanızın durumunu takip edebilir veya eksik/geçersiz evraklarınızı kılavuza göre yükleyerek yeniden tarafımıza iletebilirsiniz.

Hastane Gündelik Tazminatı

Sigortalının ferdi kaza sigortası genel şartları ve poliçe/bilgilendirme formunda belirtilen özel şartlar kapsamında kaza nedeniyle bir sağlık kurumunda tedavi olması durumunda teslim edilmesi gereken evraklar:

  • Hastane’den alabileceğiniz, tedavi ile ilgili raporlar
  • Hastane’den alabileceğiniz, kaç gün hastanede yattığını gösterir Rapor / Epikriz raporu,
  • Kaza sonucu ise; şehir içinde ise Emniyet Müdürlüğü, şehir dışında ise Jandarma’dan alabileceğiniz, Kaza Tespit Tutanağı,
  • Sigorta Ettiren / Sigortalının tazminat talebi ile ilgili yazılı ve imzalı beyanı,
  • IBAN bilgisi (tazminat değerlendirmesinin olumlu sonuçlandığı durumlarda kullanılmak üzere)

Hastane gündelik tazminatından faydalanabilmek için gerekli belgelerin tamamlanarak tazminat@garantibbvaemeklilik.com.tr e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir. Gerekli belgeler gönderildikten 1 iş günü sonra Garanti BBVA Emeklilik İnternet / Mobil’nden tazminat dosyanızın durumunu takip edebilir veya eksik/geçersiz evraklarınızı kılavuza göre yükleyerek yeniden tarafımıza iletebilirsiniz.

Ödeme Güvencesi Sigortaları Tazminatı için Yapılması Gerekenler

Hayatın her anında yanı başınızda olan Garanti BBVA Emeklilik’ ten yaptırdığınız sigortanızdan faydalanmak için talebinizi bize hızlıca ulaştırabilir ve talebinizin durumunu kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Talebinizi değerlendirebilmemiz için gerekli olan belgelerin listesini sizin için hazırladık.

Ödeme Güvencesi Sigortası Tazminat Talebindeki Gerekli Belgeler Nelerdir?

İşsizlik Beyan Formu,

- SGK’dan veya işverenden alabileceğiniz, İşten Ayrılma Bildirgesi (İşten Ayrılma Bildirgesi Örneği),

- İŞKUR’dan alabileceğiniz, işsizlik kurumuna kayıt olunduğuna dair belge (İşkur Kayıt Belgesi Örneği),

- E-Devlet sisteminden alabileceğiniz, Güncel tarihli 4A Detaylı Hizmet Dökümü (SGK Hizmet Dökümü Örneği),

- İşverenden alabileceğiniz, İşveren İmza Sirküleri, 

 •  
 • - Kredi Kartı Ödeme Güvencesi Sigortası için tazminat talebinde bulunuyorsanız, bankanızdan alabileceğiniz, son 3 aylık Kredi Kartı Ekstreleriniz.
 •  

Eğer e-Devlet'ten almanız gereken belgeler varsa Garanti BBVA İnternet/Mobil’e girerek kolayca e-Devlet'e giriş yapabileceğinizi de hatırlatmak isterim.

Gerekli Belgeleri Bize Nasıl Ulaştırabilirsiniz?

Belgeleri doldurduktan sonra, fotoğrafını çekerek veya taratarak bize aşağıda seçeceğiniz yöntem ile ulaştırabilirsiniz. 

Garanti BBVA Emeklilik İnternet'ten belge yükleme;

  • Garanti BBVA Emeklilik İnternet'e giriş yapın.
  • "Hayat ve İşsizlik Sigortası" adımındaki "Tazminat" sekmesine tıklayarak belgelerinizi kolayca yükleyin.

E-posta ile belge gönderimi;

tazminat@garantibbvaemeklilik.com.tr e-posta adresimize mail atarak iletebilirsiniz.

Değerlendirme sürecini en kısa sürede tamamlayabilmemiz için tüm belgelerin eksiksiz ve okunaklı olarak bize iletildiğini kontrol etmenizi rica ederiz.

Değerlendirme Süreci Nasıl?

Belgeleriniz ulaştıktan sonra değerlendirmemizi 5 iş günü içinde tamamlayarak sizi e-posta ve SMS ile bilgilendireceğiz. Süreç tamamlanana kadar bilgilendirmeleri takip etmeniz önemli.

Değerlendirmenin olumlu sonuçlanması durumunda, çalışma durumunuzu gösteren belgeniz güncel ise, ödemenizi en geç 5 iş günü içinde gerçekleştireceğiz. Ödeme öncesinde, çalışma durumumuzla ilgili belgelerin güncel versiyonuna ihtiyacımız olursa sizi e-posta aracılığıyla bilgilendireceğiz.

Tazminat ödemeleri riskin gerçekleştiği günden itibaren poliçenizde tanımlı olan bekleme süresi sonunda yapılır. Bekleme süreleri; Kredi Ödeme Güvencesi ve Kredi Kartı Ödeme Güvencesi sigortasında 30 gün , Gelir Güvencesi sigortasında ise 60 gündür.

Size Daha Fazla Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Detaylı Bilgi