Bireysel İnternet Hesaplama Aracı İletişim Formu Hemen Başvur

Prim İadeli Hayat Sigortası

Sigortadan faydalanmazsanız ödediğiniz primleri geri alın!

Garanti BBVA Emeklilik’ten Prim İadeli Hayat Sigortası yaptırın, hayatın beklenmedik risklerine karşı sevdiklerinizi güvence altına alın.

Üstelik, poliçe süresi sonunda sigortadan faydalanmazsanız yaşam teminatı ile ödediğiniz primleri* geri alabilirsiniz.

Bütçenize uygun 2 alternatif Prim İadeli Hayat Sigortası ürününden birini tercih edebilirsiniz.

Standart

Primleriniz yaşınıza ve seçeceğiniz teminat tutarına göre değişiklik gösterir. Prim ödemelerinizi aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık olarak yapabilirsiniz. Aylık minimum 30 dolar ödeyerek bu güvenceden faydalanabilirsiniz. 

Yıl bazına ilişkin iştira kesinti oranları aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Sigorta Yılı İştira Kesinti Oranı
1 %100
2-8 %30
9-12 %0
Premium

Primleriniz yaşınıza ve seçeceğiniz teminat tutarına göre değişiklik gösterir. Prim ödemelerinizi aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık olarak yapabilirsiniz. Aylık minimum 150 dolar ödeyerek bu güvenceden faydalanabilirsiniz. 

Yıl bazına ilişkin iştira kesinti oranları aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Sigorta Yılı İştira Kesinti Oranı
1 %100
2-8 %15
9-12 %0

Standart/Premium Prim İadeli Hayat Sigortası

Özellikleri

  • Prim İadeli Hayat Sigortası, sigortadan faydalanmazsanız ödediğiniz primlerin tamamını geri alabileceğiniz, süresi 12 yıl olan bir hayat sigortasıdır.
  • Prim İadeli Hayat Sigortası süresi boyunca, olası bir yaşam kaybı durumunda belirlediğiniz teminat ile yakınlarınızı güvence altına alabilirsiniz.
  • Prim İadeli Hayat Sigortası'nda prim ödemeleri Amerikan Doları karşılığı TL olarak tahsil edilir. Dönem sonunda sigortadan faydalanamadığınız durumda ödediğiniz primlerin tamamı yine Amerikan Doları karşılığı TL (tahsilat/ödeme tarihinden bir önceki iş gününde saat 15:30'da geçerli olan T.C. Merkez Bankası efektif satış kuru esas alınır) olarak geri ödenir.
  • İlk yıl primlerinizi ödedikten sonra ödemelerinize ara verme hakkınızı kullanabilirsiniz. Bu durumda poliçenizde prim ödeme zorunluluğu kalkar ve poliçeniz ara verme (tenzil) durumuna geçer.
  • Tenzil durumundaki poliçenizde sigorta bedeli ürün teknik esaslarında gösterildiği şekilde azaltılır. Tenzil durumundaki poliçenizi tekrar yürürlüğe almak isterseniz de poliçe özel şartlarınızda belirtilen koşulları yerine getirmeniz gerekir.

Ayrılma Durumu

  • İlk 60 gün içinde poliçeden cayma hakkınızı kullanabilir ve ödediğiniz primleri geri alabilirsiniz.
  • Cayma hakkından sonra ve poliçenin ilk yılı içinde primleri ödememeniz durumunda prim borcu yükümlülüğü yerine getirilmemiş olur ve poliçeniz feshedilir. Bu durumda hiçbir iade alınmaz.
  • İlk yıl primlerinizi ödedikten sonra poliçeden ayrılma hakkınızı (iştira) kullanabilirsiniz. İştira durumunda sigorta teknik esaslarına göre hesaplanan matematik karşılık tutarı üzerine, ayrıldığınız sigorta yılındaki kesinti oranları uygulanarak ayrılma değeriniz hesaplanır. *

Vergi İndirimi

Vergi avantajından faydalanın!

Hangi ürünü tercih ederseniz edin vergi avantajından faydalanabilirsiniz. Hayat sigortanız sizi korumaya devam ederken siz de ödediğiniz primlerin %40’a varan vergi avantajından yararlanabilirsiniz.

Vergi avantajına ilişkin detaylı örneğe buradan ulaşabilirsiniz.

Başvuru

Detaylı bilgi için 444 0 336’yı arayabilir, başvuru yapmak için Garanti BBVA şubelerini ziyaret edebilir veya aşağıdaki butona tıklayarak başvuru formunu doldurabilirsiniz.

*Poliçenin vade sonunda/ayrılma anında USD karşılığı TL olarak ödenen primlerden kur kaynaklı bir kazanç elde ediliyorsa bu kazanç stopaja tabi olacaktır. Bu durumda, poliçenin vade gelimi ya da ayrılma sırasında sigorta ettirene yapılacak tazminat ödemesinin TL bedeli ile poliçe kapsamında ödenen primlerin TL bedeli arasındaki farktan Gelir Vergisi Kanununun 94'ncu maddesinin 15'nci maddesi uyarınca stopaj kesintisi yapılacaktır. Kesinti oranları ve süreleri ilgili vergi kanunlarında yapılacak değişikliklere tabidir.

Size Daha Fazla Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Detaylı Bilgi