Bireysel İnternet Hesaplama Aracı İletişim Formu Hemen Başvur

Neden Prim İadeli Hayat Sigortası?

Sigortadan faydalanmazsanız ödediğiniz primleri geri alın!

Prim İadeli Hayat Sigortası Nedir?

Garanti BBVA Emeklilik’ten Prim İadeli Hayat Sigortası yaptırın, hayatın beklenmedik risklerine karşı sevdiklerinizi güvence altına alın.

Üstelik, poliçe süresi sonunda sigortadan faydalanmazsanız yaşam teminatı ile ödediğiniz primleri geri alabilirsiniz.

Bütçenize uygun 2 alternatif Prim İadeli Hayat Sigortası ürününden birini tercih edebilirsiniz.

Standart

Primleriniz yaşınıza ve seçeceğiniz teminat tutarına göre değişiklik gösterir. Prim ödemelerinizi aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık olarak yapabilirsiniz. Aylık minimum 50 dolar ödeyerek bu güvenceden faydalanabilirsiniz. 

Yıl bazına ilişkin iştira kesinti oranları aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Sigorta Yılı İştira Kesinti Oranı
1 %100
2-8 %30
9-12 %0
Premium

Primleriniz yaşınıza ve seçeceğiniz teminat tutarına göre değişiklik gösterir. Prim ödemelerinizi aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık olarak yapabilirsiniz. Aylık minimum 120 dolar ödeyerek bu güvenceden faydalanabilirsiniz. 

Yıl bazına ilişkin iştira kesinti oranları aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Sigorta Yılı İştira Kesinti Oranı
1 %100
2-8 %15
9-12 %0

Standart/Premium Prim İadeli Hayat Sigortası

Özellikleri

  • Prim İadeli Hayat Sigortası, sigortadan faydalanmazsanız ödediğiniz primlerin tamamını geri alabileceğiniz, süresi 12 yıl olan bir hayat sigortasıdır.
  • Prim İadeli Hayat Sigortası süresi boyunca, olası bir yaşam kaybı durumunda belirlediğiniz teminat ile yakınlarınızı güvence altına alabilirsiniz.
  • Prim İadeli Hayat Sigortası'nda prim ödemeleri Amerikan Doları karşılığı TL olarak tahsil edilir. Dönem sonunda sigortadan faydalanamadığınız durumda ödediğiniz primlerin tamamı yine Amerikan Doları karşılığı TL (tahsilat/ödeme tarihinden bir önceki iş gününde saat 15:30'da geçerli olan T.C. Merkez Bankası efektif satış kuru esas alınır) olarak geri ödenir.
  • İlk yıl primlerinizi ödedikten sonra ödemelerinize ara verme hakkınızı kullanabilirsiniz. Bu durumda Prim İadeli Hayat Sigortası poliçenizde prim ödeme zorunluluğu kalkar ve poliçeniz ara verme (tenzil) durumuna geçer.
  • Prim İadeli Hayat Sigortası'nda tenzil durumundaki poliçeniz sigorta bedeli ürün teknik esaslarında gösterildiği şekilde azaltılır. Tenzil durumundaki poliçenizi tekrar yürürlüğe almak isterseniz de poliçe özel şartlarınızda belirtilen koşulları yerine getirmeniz gerekir.

Ayrılma Durumu

  • Prim İadeli Hayat Sigortası'nda ilk 60 gün içinde poliçeden cayma hakkınızı kullanabilir ve ödediğiniz primleri geri alabilirsiniz.
  • Cayma hakkından sonra ve poliçenin ilk yılı içinde primleri ödememeniz durumunda prim borcu yükümlülüğü yerine getirilmemiş olur ve poliçeniz feshedilir. Bu durumda hiçbir iade alınmaz.
  • Prim İadeli Hayat Sigortası'nda ilk yıl primlerinizi ödedikten sonra poliçeden ayrılma hakkınızı (iştira) kullanabilirsiniz. İştira durumunda sigorta teknik esaslarına göre hesaplanan matematik karşılık tutarı üzerine, ayrıldığınız sigorta yılındaki kesinti oranları uygulanarak ayrılma değeriniz hesaplanır.

Vergi İndirimi

Vergi avantajından faydalanın!

Hangi ürünü tercih ederseniz edin vergi avantajından faydalanabilirsiniz. Hayat sigortanız sizi korumaya devam ederken siz de ödediğiniz primlerin %40’a varan vergi avantajından yararlanabilirsiniz.

Vergi avantajına ilişkin detaylı örneğe buradan ulaşabilirsiniz.

Prim İadeli Hayat Sigortası Başvurusu

Detaylı bilgi için 444 0 336’yı arayabilir, başvuru yapmak için Garanti BBVA şubelerini ziyaret edebilir veya aşağıdaki butona tıklayarak Prim İadeli Hayat Sigortası başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Size Daha Fazla Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Detaylı Bilgi