Bireysel İnternet Hesaplama Aracı İletişim Formu Hemen Başvur

İşveren Grup Emeklilik Planı

İşini seven, kurumuna bağlı, verimli iş çıkarabilen çalışanlar, hemen hemen tüm işverenlerin hayalidir. Çalışanlar ise kendisine değer veren, çalışanının hayat standartlarını yükseltmek için elinden geleni yapan bir işvereni her şeyden çok ister. Bu hayalleri gerçeğe dönüştürmek ise artık çok kolay! Kurumlara özel sunduğumuz İşveren Grup Emeklilik Planı hem çalışanlara hem de işverenlere özel avantajlar sağlıyor; her iki tarafın da mutlu olmasını sağlıyor.

Avantajları

    • Düşük yönetim gideri

Bireysel emeklilik ödemesi ile çalışanlarının geleceğine katkıda bulunmak isteyen kuruluşlara sunulan emeklilik planları, bireysel katılımcılara sunulan planlardan daha cazip koşullara sahiptir. Kuruluşlara; grubun çalışan ve katılımcı sayısı, toplam fon büyüklüğü gibi kriterlere bağlı olarak, düşük yönetim gideri ve giriş aidatı kesintileri gibi özel avantajlar sağlanır.

    • Diğer işverenler arasında fark yaratırsınız

Çalışanlarına bireysel emeklilik gibi bir ek olanak sunan şirketler, çalışanlar tarafından öncelikli olarak tercih ediliyor. Bu sayede nitelikli çalışanları istihdam etme ve elde tutma şansınız artmış olur.

    • Çalışanlardan aldığınız verim artar

Bireysel Emeklilik Sistemi, çalışanların motivasyonunu yükseltmek açısından en az maaş artışı kadar etkilidir. Çalışanı adına sisteme ödeme yapan işveren, çalışanlarının motivasyonunu ve kuruma bağlılığını artırmak gibi önemli kazançlar sağlar.

Hak Ediş Uygulaması Hakkında

Aylık katkı payları, bağlı oldukları kurum tarafından ödenen çalışanların, kendileri adına ödenen bu katkı paylarına hak kazanabilmeleri için bulundukları şirkette belli bir süre çalışmış olmaları gerekir. Bu süreye hak ediş süresi uygulaması denir ve katılımcının grup emeklilik sözleşmesine giriş tarihinden itibaren 7 yılı aşamaz.

09 Kasım 2012 tarihinde bireysel emeklilik hakkında yönetmelik ile yenilenen hak ediş süresi uygulamasında çeşitli değişikliklere gidilmiştir. İlgili kanun ve yönetmeliklere buradan ulaşabilirsiniz. 

Size Daha Fazla Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Detaylı Bilgi