Bireysel İnternet Hesaplama Aracı İletişim Formu Hemen Başvur

Neden Eğitim Sigortası

İyi bir eğitimin en önemli koşulu, eğitim dönemi boyunca eğitim masraflarını garantiye almaktır!

Eğitim Sigortası ile başınıza gelebilecek beklenmedik risklere karşı çocuğunuzun eğitim masrafları karşılanır. Böylece çocuğunuz onun için hayal ettiğiniz parlak geleceğe sahip olur.

Özellikleri

  • Eğitim Sigortası ile, başınıza gelebilecek yaşam kaybı ya da tercihinize göre kaza sonucu maluliyet durumunda, çocuğunuzun eğitimine devam edebilmesi için poliçede belirtilen tutar tarafınıza ya da yaşam kaybı halinde hak sahiplerine ödenir.
  • Sigorta süresi, sigortanın başladığı yıldan itibaren kalan eğitim süresine göre belirlenir. En az 4, en çok 20 yıl olabilir.
  • Ödemeniz gereken sigorta primi, yaşınıza ve teminat tutarınıza göre hesaplanır.
  • Primlerinizi tercihinize göre peşin veya 12 taksite kadar hesabınızdan ya da kredi kartınızdan aylık olarak ödeyebilirsiniz.

Teminat Tutarı

  • Çocuğunuzun yıllık eğitim gideri ve eğitim süresi ne kadarsa, teminat tutarı bunu kapsayacak şekilde oluşturulur. Teminat tutarı, çocuğunuzun her yıl kalan eğitim süresi ile doğru orantılı olarak azalır.
  • Örneğin, öğrencinin yıllık eğitim masraflarının 10.000 TL olduğunu ve 8 yıllık bir eğitim süresi kaldığını düşünürsek; ilk yılın sigorta teminatı 80.000 TL olarak belirlenir. İkinci sigorta yılında ise sigorta teminat tutarı 70.000 TL’ye düşer. Bu şekilde sigorta teminatı her yıl eşit tutarda azalarak, kalan eğitim gideri tutarını kapsayacak şekilde maddi güvence oluşur.

Vergi İndirimi

Vergi avantajından faydalanın!

Hayat sigortanız sizi korumaya devam ederken siz de sistemdeki vergi avantajından yararlanabilirsiniz.

Ödediğiniz primlerin aşağıda belirtilen kısımlarını, asgari ücretin yıllık brüt tutarını aşmamak kaydıyla gelir vergisi matrahından indirebilirsiniz.

  • Ücretliler için, ödendiği ayda elde edilen ücretin %15'i
  • Yıllık beyana tabi vergi mükellefleri içinse beyan edilen yıllık gelirin %15'i

Vergi avantajına ilişkin detaylı örneğe buradan ulaşabilirsiniz.

Başvuru

Eğitim Sigortası ile çocuğunuzun parlak bir geleceğe sahip olması için, "Hemen Başvur" butonunu tıklayın, sizi arayalım!

Size Daha Fazla Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Detaylı Bilgi