Bireysel İnternet Hesaplama Aracı İletişim Formu Hemen Başvur
Geri

Bireysel Emeklilik

Bireysel emeklilik nedir?

Bireysel emeklilik size, emeklilik döneminiz için düzenli tasarruf ve yatırım yapma fırsatı sunar. Gelecek hayallerinize uygun olarak size özel oluşturulan bir emeklilik sistemidir. Tasarruflarınızın ne zaman, nasıl ve ne şekilde değerlendirileceğini tamamen siz belirlersiniz.

Detaylı Bilgi
Ne kadar devlet katkısı alabilirim?

Bir katılımcıya ödenebilecek devlet katkısı, yıllık brüt asgari ücretin %30'u ile sınırlıdır. Katılımcı birden fazla emeklilik sözleşmesine sahip olsa dahi, devlet katkısı tutarı yıllık brüt asgari ücretin %30'unu geçemiyor.

Detaylı Bilgi
Nasıl emekli olabilirim?

Bireysel Emeklilik Sistemi’nden emekli olabilmek için en az 10 yıl sistemde kalmanız ve 56 yaşını doldurmanız yeterli.

Detaylı Bilgi
Birikimimi hangi fonlarda değerlendirmeliyim?

Bu sorunuzun cevabı Fon Koçu’nda! Birikiminizi hızlı büyütmeniz için dijital fon danışmanlık hizmetimiz Fon Koçu ile tanışın! Fon Koçu, piyasaları sizin yerinize takip eder ve yaşanan hareketliliğe göre yaşınıza ve risk profilinize özel fon önerileri sunar. Risk profilinizi belirleyen anketi doldurduktan sonra tek yapmanız gereken; Fon Koçu’nun her ay gönderdiği bildirimleri düzenli takip ederek fonlarınızı değiştirmek. Böylece siz de aylık olarak birikiminizi piyasalara uygun ve aktif şekilde yönetebilirsiniz. “Benim takip etmeye vaktim yok, fonlarım otomatik değişsin.” diyorsanız Fon Koçu sizin için onu da yapıyor. Otomatik Fon Koçu, risk profilinize uygun olan fonları “otomatik” olarak uygular ve sizin hiçbir şey yapmanıza gerek kalmaz. Siz de vakit kaybetmeden fon dağılımınızın yönetimini Otomatik Fon Koçu’na bırakabilirsiniz.

Detaylı Bilgi
Geri

Otomatik BES

Otomatik BES nedir?

Otomatik BES, 45 yaşını doldurmamış kamu ve özel sektör çalışanlarının, işverenleri tarafından bireysel emekliliğe otomatik katılımını sağlayan yeni bir sistemdir. Mevcutta çalışanın BES sözleşmesi olması Otomatik BES'e katılımını etkilemez. Mevcut sözleşmeler Otomatik Katılım Sistemi'ne aktarılmazlar.

Detaylı Bilgi
Firma (işveren) olarak Otomatik BES için sorumluluklarım nelerdir?

Otomatik BES için işveren olarak tüm sorumluluklarınızı "Adım Adım Otomatik BES" kılavuzumuzdan öğrenebilirsiniz.

Detaylı Bilgi
Otomatik BES’e özel ne kadar devlet katkısı alacağım?

%30 devlet katkısı avantajı Otomatik Katılım Sistemi'nde de aynı koşul ve şartlar ile geçerlidir. İş yerinden ayrılma durumunda devlet katkısı avantajında herhangi bir kesinti olmaz, sistemde kaldığınız sürece devlet katkısından yararlanabilirsiniz. Üstelik, başlangıç döneminde sistemden ayrılmayan katılımcılar, hak ediş şartlarına tabi olmak kaydıyla 1.000 TL başlangıç devlet katkısı alırlar.

Otomatik BES için maaşımdan ne kadar kesinti yapılacak?

Otomatik Katılım Sistemi'nde ödemeniz gereken katkı payı, prime esas kazancınızın %3'ü oranındadır ve her ay maaştan otomatik olarak kesilir. Sistemde fon işletim gideri kesintisi dışında herhangi bir kesinti de yapılmaz. Birikiminizi arttırmak için dilerseniz, işvereninizden maaşınızdan daha yüksek tutarda kesinti yapmasını da talep edebilirsiniz.

Geri

Hayat Sigortası

Hayat sigortası nedir?

Hayat sigortası, vefat etmeniz durumunda ailenize ve sevdiklerinize, kaza sonucu sakatlık ya da tehlikeli hastalık durumunda ise hem size hem de ailenize ve sevdiklerinize maddi güvence sunar.

Detaylı Bilgi
Hayat sigortasından kimler faydalanabilir?

Sigorta genel şartlarına uyan herkes için hayat sigortası düzenlenebilir. Yaş aralıkları ise alınan ürün ve teminata göre değişmektedir.

Yaşadığınız sağlık sorununa ilişkin yapılacak tıbbi değerlendirme sonucuna göre hayat sigortası yapılabilmektedir.

Hayat sigortası özel sağlık sigortası yerine geçer mi?

Hayat sigortası ve özel sağlık sigortası farklı teminat ve şartlar içerir; birbiri yerine geçmez.

Hayat sigortasında vergi avantajından faydalanabilir miyim?

Gelir vergisi mükellefiyseniz; kendiniz, eşiniz ve 18 yaşından küçük çocuklarınız için ödediğiniz hayat sigortası primlerini belirtilen oranlarda gelir vergisi matrahınızdan düşürebilirsiniz. Böylece, ödeyeceğiniz vergi ve hayat sigortaları için cebinizden çıkacak tutar azalır.

Detaylı Bilgi
Geri

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası nedir?

Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı olarak sigortalı olan kişilerin, SGK anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarında herhangi bir işlem farkı ödemeden muayene, tahlil ve tedavi hizmeti almasını sağlayan bir sigorta türüdür. Tamamlayıcı sağlık sigortası (TSS), Sosyal Güvenlik Kurumu’yla anlaşması olan özel sağlık kurumlarındaki tedavi masraflarının karşılanmasını ve sağlık giderlerinizde oluşan fark ücretlerini hiçbir ek ödeme kısmının yansıtılmamasını amaçlar. (SGK zorunlu muayene katılım payı hariçtir.)

Detaylı Bilgi
Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Kimler Faydalanabilir?

SGK’lı olan, SGK prim borcu olmayan, emekliler (yakınları, ailesi) ve 14 günlük ile 65 yaş (dahil) aralığındaki herkes yararlanabilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

Web sitemizdeki "Hemen Başvur" adımından "Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Başvurusu"'na giriş yapabilir, formu doldurarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz. Başvurunuzla ilgili sizinle iletişime geçilecektir.

Ayrıca Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’na tüm Garanti BBVA şubelerinden başvurabilirsiniz.

Şubeye gitmeden, Garanti BBVA Emeklilik İnternet ve Mobil Başvuru menüsü altından Tamamlayıcı Sağlık Sigortası için başvurunuzu anında oluşturarak sisteme kolayca katılabilirsiniz!

Hemen Başvur
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nerelerde Geçerli?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürünümüz anlaşmalı olduğumuz tüm özel sağlık kuruluşlarında geçerlidir.

Detaylı Bilgi
Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Vergi Avantajından Faydalanabilir miyim?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortanız ile sağlığınız güvence altındayken siz de ödediğiniz primlerde ortalama %27 vergi avantajından yararlanabilirsiniz.

Geri

 Sağlıklı Yaşa

Sağlıklı Yaşa nedir?

Müşterilerimizin sevdiklerine ve kendilerine bugünden iyi bakmaları, hayatı dolu dolu ve sağlıklı yaşamaları için hayata geçirdiğimiz iyi yaşam alanında birbirinden farklı birçok etkinlik ve avantajlar sunan ayrıcalıklı bir dünya…

Detaylı Bilgi
Sağlıklı Yaşa'da neler var?

Yoga’dan fitness’a, mindfulness’tan sağlıklı beslenmeye, kültür turlarından el sanatlarına kadar birçok içerik Sağlıklı Yaşa’da!

Kimler yararlanabilir?

Sağlıklı Yaşa programından tüm Garanti BBVA Emeklilik müşterileri özel avantajlarla faydalanabilir.

Etkinlik ve eğitimlerimiz

Müşterilerimize özel “iyi yaşam” alanında sunduğumuz birçok etkinlik ve avantajdan faydalanabilirsiniz. Garanti BBVA Emeklilik Mobil’e giriş yaparak Sağlıklı Yaşa menüsünden detayları inceleyip, etkinlik ve avantajlardan faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Detaylı Bilgi

Size Daha Fazla Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Detaylı Bilgi

Haberler ve Duyurular