Bireysel İnternet Hesaplama Aracı İletişim Formu Hemen Başvur
1 Haziran-2 Aralık 2018

Joan Miro UNIQ EXPO’da!

20-25 TL

Program Ortağımız: Uniq İstanbul      

JOAN MIRO 2018’DE UNIQ EXPO’DA

Joan Miró'nun farklı koleksiyonculara ait 320 eseri 10 Mayıs’ta Uniq Expo’da sergilenecek. Bu koleksiyon, Joan Miró’nun inisiyatifiyle kurulmuş Succession Miró (Miró Mirasçıları) sertifikalı, yani İspanyol sanatçı tarafından yapılmış sulu boyalar, baskı resimler, çizimler, gravürler, kolajlar ve mektuplardan oluşan sadece orijinal eserlerini içeriyor.

2018’de Belçika'nın Spa şehri, kendi sınırları içinde imzalanarak Birinci Dünya Savaşı’na son veren anlaşmanın yüzüncü yılını kutluyor. Şehir müzesindeki Joan Miró’ya daimî olarak ayrılan alan dâhil olmak üzere tüm kültürel mekânlarda özel etkinlikler düzenliyor. Bu büyük ve özel koleksiyon 2018’de istisnai olarak İstanbul’da ziyaretçilerle buluşacak!

DÜNYANIN EN BÜYÜK MIRO KOLEKSİYONLARINDAN BİRİ...

Günümüzde Joan Miro'nun eserlerine ayrılmış dünyada 3 mekân bulunuyor: Barselona’daki müzesi, İspanya Palma de Mallorca’daki evi, Fransa Saint-Paul-de-Vence’taki Maeght Vakfı.

Belçika Spa şehrinde bulunan Pouhon’daki daimî koleksiyon, dünyada Miro'nun eserlerine ayrılan 4. mekân. İlk 3 mekân İspanya’da ve Güney Fransa’da bulunuyor. Ayrıca ilk 3 mekânın hepsinin bir özelliği bulunduğunu belirtmek de önemli. Barselona’da, Miro’nun geçmişi ve 70’li yıllardaki katkıları. Palma de Mallorca’da, son eserleri. Saint-Paul de Vence’ta, Adrien ve Marguerite Maeght için yapılan eserler. Hiçbir müze ustanın grafik eserlerini geniş kapsamlı olarak sergilemiyor.

MIRO VE PICASSO BU EŞSİZ ETKİNLİK İÇİN BİR ARADA

Joan Miro'nun 320 eserine paralel olarak, küratörümüz Jean-Christophe Hubert, koleksiyonu Pablo Picasso’nun 20 çalışmasıyla tamamlıyor. Sergide, bir alan fotoğraflar ve mektuplarla iki adamın arkadaşlığına ayrılacak.

İÇERİK

Bu sergide, Joan Miró’nun 300ü aşkın orijinal eseri sunuluyor: sulu boyalar, baskı resimler, çizimler, gravürler, kolajlar ve mektuplar. Bu eserler ilk defa hep birlikte Uniq Expo’da sergilenecek. Sergi çocukluğun rolü, özgürlük, sadelik, sürrealizm, renkler, sanatçının elleri,  İspanya, ve birçok temayı temel alarak yapılandırılıyor. Sergide ayrıca ünlü sanatçının bilinmeyen bir yönü de ele alınıyor: resmin ötesine geçerek halkı fethetmek. 1948’de, Miró Paris’e geri döner. Bu geri dönüş, sanatçının çalışmalarında giderek daha fazla yer tutan hatırı sayılır grafik eserlerin başlangıç noktası olur. 1982’ye kadar, Miró yüzlerce eser verir. Sergide bu muazzam çalkantılı çalışmalar da sunuluyor. Hiçbir sanatçı Joan Miró kadar özgürce çalışmamış, onun kadar arzuyla vermemiştir.

ÖĞRENCİLER İÇİN MÜKEMMEL BİR SERGİ

Bu sergi, çocukların sanatı keşfetmelerini ve katılımda bulunmalarını sağlayacak bir eğitim ortamı görevi görecek. Orijinal eserlerin sunumu ve oyunlar, elişi faaliyetleri ve kitaplar gibi özel eğitim araçlarının kullanımı bir sanatçının, bir dönemin ya da bir tekniğin eğlenceli şekilde işlenmesine olanak tanıyacak.

Tam olarak plastik sanatlar atölyeleri düzenlenmesi, bir teknik veya sanatsal tarzın öğrenilmesi değil söz konusu olan; daha çok hayal gücünü canlandırmak, çocukların bakışını eğitmek ve sanatçı gibi yaparak eğlenirken çalışmalarını daha iyi anlamak amaçlanıyor. Böylece çocuklar eserleri görmeyi, hissetmeyi ve çözümlemeyi kendi başına öğreniyor.

Başkaları ve kendileri hakkında bir şeyler öğrenerek büyümek için sanat. Eğlenmek için sanat. Dünyamızı, toplumumuzu, ilettiği imajı ve nedenini daha iyi anlamak için sanat. Daha iyi tadını çıkarmak için didik didik ettiğimiz sanat... Birlikte yaşamayı öğrenmek için sanat.

Açılış saatleri: Pazartesi, 12:00-18:00

                            Salı-Çarşamba-Perşembe, 10:00-18:00

                            Cuma-Cumartesi-Pazar, 10:00-19:00

Garanti BBVA Emeklilik müşterilerine özel indirimli kişi başı fiyat:
Hafta içi kişi başı     : 20 TL

Hafta sonu kişi başı: 25 TL

0-3 yaş ücretsizdir.

Bilinmesi gerekenler

  • Sergimizde yazılı ve sesli bilgi sistemi Türkçe, İngilizce, Fransızca ve Rusça olacaktır.
  • Flaşsız fotoğraf çekilebilir.
  • İçeriye yiyecek-içecekle, paten, roller vs. ile girmek yasaktır.

 

Önemli Notlar

 ·  Etkinliklerimize kayıt yaptırabilmek için "Bireysel Emeklilik teklif formu"nun imzalanmasının ardından 60 gün geçmiş olması ya da Garanti BBVA Emeklilik'ten Hayat Sigortası olması gerekmektedir. 

·  Garanti BBVA Emeklilik Hayatı Yaşa avantajlarından Garanti BBVA Emeklilik müşterileri, müşterilerimizin 1. derece yakınları (anne, baba ve çocuk) ve eşleri kayıt formunda yakınlık derecesi belirtildiği takdirde faydalanabilmektedir.

·  Kayıt formunda ismini belirtmeniz ve etkinliğe sizinle birlikte katılmak koşuluyla 1 misafiriniz de sizin için geçerli olan indirimli ücretten etkinliklerimize katılabilmektedir.

·  Etkinlik ücretinin, başvurunuz sonrasında tarafınıza iletilen kayıt mailindeki son ödeme tarihine kadar, ilgili program ortağının hesabına yatırılması ve ödemeye ait dekont kayıt esnasında belirtilen e-posta adresine mail ile gönderilmesi gerekmektedir. Ödemenin son ödeme tarihine kadar yapılmaması halinde etkinlik kaydı iptal edilecektir.

·  Etkinlik kayıtları başvuru sırasına göre alınmaktadır.

·  Etkinliklerimize katılımlar kontenjanlarla sınırlıdır.

·  Etkinliği gerçekleştirecek program ortağından kaynaklı durumlar (organizasyon iptali vb.) veya etkinliğin gerçekleşmesine mani olacak dış etmenler (hava şartları vb.) haricinde, ödemesi yapılan etkinliklerin kayıt iptali, ücret iadesi, tarih değişikliği ve başka katılımcıya aktarımı yapılamamaktadır.

·  Hafta içi mesai saatleri (09:00-18:00) dışında doldurulan kayıt formlarına, ilgili etkinliğin açılması için gerekli kontenjan sağlanması durumunda, ilk iş günü dönüş yapılacaktır.

Size özel indirimlerle etkinliklerimize kaydınızı yaptırmak için, bu sayfada bulunan katılım formunu doldurabilir, bilgi ve sorularınız için hafta içi 09:00-18:00 arası (212) 334 70 29’u arayabilirsiniz. Hafta sonu ise 10:00-17:00 arası 444 0 336'yı arayarak taleplerinizi bize iletebilirsiniz. Hafta içi mesai saatleri dışında yapacağınız taleplere bir sonraki iş günü, hafta sonu yapacağınız taleplere ise Pazartesi günü mesai saatleri içerisinde dönüş yapılacaktır.