Bireysel İnternet Hesaplama Aracı İletişim Formu Hemen Başvur

Program Ortağımız: Karagöz Travel

20-22 Mart

Gaziantep’ten Göbeklitepe’ye Tarih Dolu Bir Hafta Sonu!

1.705 TL

Fiyata dahil olan hizmetler

  • Bursa- Sabiha Gökçen Havalimanı-Bursa transferleri 20 Mart sabahı Sabiha Gökçen -Gaziantep THY/Anadolu Jet uçuşu- 22 Mart pazar akşamı Gaziantep- Sabiha Gökçen havalimanı Pegasus uçuşu
  • 3 gün boyunca Gaziantep ve Şanlıurfa’da yapacağımız araçlı ve araçsız geziler
  • 3 gün boyunca Gaziantep havaalanından Şanlıurfa havaalanına kadar tüm ulaşımlar
  • Gece transferleri
  • Rehberlik hizmeti
  • Seyahat sigortası
  • Gaziantep merkezde 5 yıldızlı Shimall otelde 2 gece kahvaltı dahil konaklama
  • Halfeti’de rehberli özel tekne

Fiyata dahil olmayan hizmetler

  • Müze girişleri
  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Gezimizin ikinci akşamı Hışvahan’da düzenleyeceğimiz yemekli sıra gecesi
 • Program İçeriği
 • Zengin geçmişi, çarşısı ve Unesco tarafından koruma altına alınan zengin mutfağıyla mutlaka ziyaret edilmesi gereken Gaziantep, Rumkale ve etkileyici Fırat nehri manzarasıyla Halfeti, Dünya ve insanlık tarihini tekrar sorgulatan Göbeklitepe ve Peygamberler şehri Şanlıurfa.. ! Zeugma mozaik müzesi ve Şanlıurfa arkeoloji müzeleri..
 • Gezimizin birinci günü ; Sabiha Gökçen Havalimanından Gaziantep’e erken saatte yapacağımız uçuşla başlayacak. Gaziantep’e varır varmaz Beyran ve Katmer tadımı için kendimizi eski çarşı bölgesine, Karagöz semtine atacağız, mis gibi baharat, isot, biber kokuları arasında gezeceğimiz çarşıda, el sanatı dükkanlarını, yemenicileri, bakırcıları gezerek, Gaziantep kalesi ve çarşı bölgesinde ki ilginç hanları, Bey mahallesinde eski evleri ve Emine Göğüş mutfak müzesini göreceğiz. Meşhur baklavacıları unutmadık, rehberinizle Bursa’da hiç bulamayacağınız, özel baklavaların tadına bakacaksınız. Baklava sonrası kahve molamız meşhur Tahmis kahvehanesinde. Çarşıda vereceğimiz serbest zamanın ardından akşamüzeri, otelimize geçerek dinleniyoruz. Gün bitmedi, akşam yemeği için Gaziantep’te gastronomi üzerine çok özel bir merkeze gideceğiz. Gaziantep’e özgü yöresel yemek ve tatlıların yaşatılması, tanıtılması amacıyla kurulmuş olan Gurme restoran Mutfak Sanatları Merkezi bizi bekliyor.
 • Gezimizin ikinci günü ; sabah kahvaltımız ardından bölgenin en iyi müzelerinden Zeugma mozaik müzesine gidiyoruz. Sular altında kalan Zeugma antik kentinden kurtarılanlar, ayrıca ülkemizden kaçırılan meşhur çingene kız ve diğer parçaların tamamı artık Zeugma müzesinde. Vaktimiz kalırsa Zeugma antik kentine de uğrayabiliriz. Öğle yemeği için suya ve zamana direnen şehir olarak bilinen ve Fırat nehri suları altında kalmış Halfeti ‘ye giderek nehir kenarında yemek yiyeceğiz. Yemek sonrası yapacağımız keyifli tekne gezisi ile bölgeyi tanıyarak, Rumkale’yi görecek bölgenin efsanelerini dinleyeceğiz. Gezimizin ikinci akşamında isteyenlerle Gaziantep’in en otantik mekanı, tarihi atmosferi ve mutfağıyla ünlü tarihi kervansaray, Hışvahan’da sıra gecesi eğlencesine katılacağız.
 • Gezimizin son günü ;  erken kahvaltı sonrası Şanlıurfa’ya geçiyoruz ve gezimizin en önemli, heyecan verici duraklarından biri olan Göbeklitepe ile başlıyoruz.. Dünyanın en eski tapınağı olarak bilinen, gizemlerle dolu, buzul çağı insanlarının görkemli yapılarının hikayelerini dinleyip, dünya tarihini bizlere tekrar sorgulatan Göbeklitepe ‘nin atmosferine ziyaretçi tanıtım merkezindeki görsel şov, film ve ses gösterileriyle girmeye başlayacağız, sonrasında tapınak alanını yürüyerek bilgilenerek gezeceğiz.. Gezimizin son günü Şanlıurfa’ya özellikle Göbekli Tepe için gideceğiz ama, bu kutsal şehre gitmişken uğrayacağımız başka yerlerde var. Öncelikle yakın zamanda açılan Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi, Arkeopark ve Edessa Mozaik Müzesinden oluşan Haleplibahçe Müze Kompleksi, 34 bin metrekarelik kapalı alanıyla Türkiye’nin en büyük müzesi olma özelliğini taşıyor. Göbekli Tepe ve diğer Neolitik alanların birebir canlandırıldığı, yüzlerce höyük ve antik kente ev sahipliği yapan müzede dünyanın en eski heykeli
 • “Urfa Adamı”, görkemli Haleplibahçe ve Edessa Krallığı mozaikleri bulunuyor. Peygamberler Şehri olarak bilinen Şanlıurfa’daki Eyüp ve İbrahim Peygamberlere ilişkin kutsal yerler, Halil-ür Rahman (Balıklı Göl), Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber’in Doğduğu Mağara Urfa çarşı bölgesinde ki; Bedesten, Sipahi Pazarı, Kazaz Pazarı, Kürkçü Pazarı, Eskici Pazarı, Hüseyniye Çarşısı, Kuşçular Pazarı Gümrük hanı gibi belli başlı yerleri görüp yoğun geçen günün ardından Urfa’da akşam yemeğimizi yedikten sonra Şanlıurfa’dan ayrılacağız.. Gezimiz boyunca bir taraftan Güneydoğu Anadolu’nun iki önemli şehri Gaziantep ve Şanlıurfa’ya dair tüm tarihi, kültürel, dini ve arkeolojik öneme sahip yerleri gezecek, diğer taraftan da yöresel lezzetlerin en iyilerinin sunulduğu yerlerde hepimiz birer gurme olarak molalar vereceğiz. Bir lezzet ve gastronomi turu olacak gezimize katılacaksanız birkaç gün öncesinde kendinizi ve midenizi hazırlayın !  Dönüşümüz Şanlıurfa’dan yapacağımız uçuşla gerçekleşecek.
 •  
Önemli notlar
  • Etkinliklerimize kayıt yaptırabilmek için bireysel emeklilik teklif formunun imzalanmasının ardından 60 gün geçmiş olması ya da Garanti BBVA Emeklilik'ten hayat sigortası olması gerekmektedir.
  • Hayatı Yaşa avantajlarından Garanti BBVA Emeklilik müşterileri, müşterilerimizin 1. derece yakınları (anne, baba, çocuk(lar) ve eş) kayıt formunda bulunan mesaj alanında yakınlık derecesi belirtildiği takdirde faydalanabilmektedir.
  • Müşterilerimizle etkinliğe katılan 1 misafir de müşterimizin 1. derece yakını olmasa dahi indirimli ücretten
  • Etkinlik ücretinin, başvuru sonrasında iletilen kayıt e-postasındaki son ödeme tarihine kadar ilgili program ortağının hesabına yatırılması ve ödemeye ait dekontun belirtilen adrese gönderilmesi gerekmektedir. Ödemenin son ödeme tarihine kadar yapılmaması halinde etkinlik kaydı ne yazık ki iptal edilecektir.
  • Etkinlik kayıtları başvuru sırasına göre alınmaktadır.
  • Etkinliklerimize katılımlar kontenjanlarla sınırlıdır.
  • Etkinliği gerçekleştirecek program ortağından kaynaklı durumlar (organizasyon iptali vb.) veya etkinliğin gerçekleşmesine mani olacak dış etmenler (hava şartları vb.) haricinde, ödemesi yapılan etkinliklerin kayıt iptali, ücret iadesi, tarih değişikliği ve başka katılımcıya aktarımı yapılamamaktadır.
  • Hafta içi mesai saatleri (09:00-18:00) dışında doldurulan kayıt formlarına, ilgili etkinliğin açılması için gerekli kontenjan sağlanması durumunda, ilk iş günü dönüş yapılacaktır.

Size özel indirimlerle etkinliklerimize kaydınızı yaptırmak için, bu sayfada bulunan katılım formunu doldurabilir, bilgi ve sorularınız için hafta içi 09:00-18:00 arası (212) 334 70 29’u veya  444 0 336 Müşteri İletişim Merkezimizi arayabilirsiniz. Hafta içi mesai saatleri dışında yapacağınız taleplere bir sonraki iş günü mesai saatleri içerisinde dönüş yapılacaktır.