Bireysel İnternet Hesaplama Aracı İletişim Formu Hemen Başvur

Select Katılım Planı

Geleceği için daha çok biriktirip daha büyük hayallere ulaşmak isteyenler için "sıfır" kesinti avantajı!

Geleceğinizi garantiye almanın kesintisiz yolunu arıyorsanız doğru yerdesiniz! Select Katılım Plan’ı tercih edin, sıfır kesinti avantajından faydalanın.

Katkı payı: Ayda 2.265 TL

 

Avantajları

  • Yönetim gider kesintisi yok!

Select Katılım Plan’ı tercih ederseniz, sıfır yönetim gider kesintisi avantajından faydalanabilirsiniz.

  • Giriş anında ödeme yok!

Select Plan’da giriş aidatı için giriş anında herhangi bir tutar ödemezsiniz.

  • 100 TL sizden 30 TL de devletten

%30 devlet katkısı, Bireysel Emeklilik Sistemi’nin benzersiz avantajlarından biri. Örneğin, her ay ödediğiniz 1.000 TL'ye ek olarak devlet de sizin için 30 TL yatırır. Böylece 1.300 TL'niz birikime yönlenir.

Devlet Katkısı hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 

  • Bonus’u en bol emeklilik!

Bonus Card’ınızda biriken bonuslarınızı bireysel emeklilik hesabınıza aktararak daha çok birikim elde edebilirsiniz.

Bonus Card başvurusu yapmak için tıklayınız.

  • Plan ve fon değişikliği!

Katılım emeklilik planınızı yılda 4 kez değiştirebilir, birikiminizi sizin için daha uygun olduğunu düşündüğünüz bir katılım planda değerlendirebilirsiniz. Üstelik, birikimlerinizin hangi fonlarda değerlendirileceğini belirleyebilir ve yılda 12 kez fon dağılımı değiştirebilirsiniz.

  • Ödeme kontrolü sizde!

Katılım emeklilik planları esnek ödeme seçenekleri sunar. Dilediğiniz zaman aylık katkı payı ödemelerinizi artırabilir, katılım emeklilik planınızın asgari katkı payına kadar düşürebilir ya da ara dönemlerde ek ödemeler yaparak fonunuzu büyütebilirsiniz. Ayrıca, istediğiniz dönemlerde ödemelerinize ara verebilirsiniz.

  • Gelecek Koçları hedefinize giden yolda daima yanınızda!

Gelecek Koçları ile tanışmak için tıklayın!

Katılım Planı kapsamındaki katkı payı ödemeleri katılım esasları çerçevesinde değerlendirilir. Bu planla ilgili çalışmalar, dinen meşru olan faaliyetler kapsamında gerçekleştirilir. Bu faaliyetlere ilişkin hususlar ilgili düzenlemede belirtildiği şekilde Danışma Komitesi nezaretinde yürütülür.

Önemli Bilgiler

Ertelenmiş Giriş Aidatı

Hiç olmasını istemeyiz ama 5 yıldan önce sistemden ayrılmanız ya da  sözleşmenizi aktarmanız halinde, 5  yıllık toplam tahsil edemediğimiz yönetim hizmet bedeli. çıkış anında çıkış aidatı olarak (Asgari Brüt Ücret*%8,5*5) toplam birikiminizden tahsil edilir.

Yönetim Gider Kesintisi

Bir yıl içerisinde toplam ödenmesi gereken asgari katkı payı tutarı kadar bir tutarın ödenmediği durumlarda (plan asgari katkı payı*12) takvim yılında açıklanan asgari brüt ücret tutarının %4,25'i ikinci sözleşme yılının başında birikiminden yönetim gider kesintisi olarak indirilecektir. Her sözleşme yılında ilgili planın güncel asgari katkı payı tutarına göre kontrolü yapılacak ve ödenmesi gereken tutar ödenmediği durumda devam eden yıllarda da ilgili kesinti yapılabilecektir.

Hangi Fonda Ne Kadar Kesinti Yapılır?

Emeklilik Yatırım Fonları Fon İşletim Gideri Kesintisi (Yıllık) Toplam Fon Gider Kesintisi (Yıllık)*
ALTIN KATILIM EYF %1.06 %1.09
KATILIM DEĞİŞKEN EYF %2.23 %2.28
KATILIM STANDART EYF %1.88 %1.91
KATILIM KATKI EYF %0.35 %0.36
EYF: Emeklilik Yatırım Fonu * Fon İşletim Gideri Kesintisi ve mevzuatta belirlenmiş diğer fon giderleri için alınabilecek maksimum kesinti tutarıdır.

Size Daha Fazla Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Detaylı Bilgi