Bireysel İnternet Hesaplama Aracı İletişim Formu Hemen Başvur
file

USLA - Uluslararası Servis ve Lezzet Akademisi

 • İl: İstanbul (Avrupa)
 • Adres: Avni Dilligil Sok. No:12 Mecidiyeköy
 • Telefon: (212) 211 8752
 • Web Adresi: www.uslaakademi.com/
 • İndirim: %10
 •  

Hakkında

Uluslararası Servis ve Lezzet Akademisi (USLA) olarak 30 yılı aşkın bir süredir otelcilik ve yiyecek, içecek sektöründe eğitimler veren "American Hospitality Academy - International Hotel Management Schools (AHA-IHMS)" un İstanbul kampüsü ve Türkiye'nin ilk uluslararası ağırlama ve mutfak akademisiyiz.

USLA'da dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencilerimizle, yerli ve yabancı mutfak sanatları ve ağırlama profesyonellerimizle çok uluslu ve çok kültürlü bir ortam sunarak, sektördeki profesyonel anlayışı daha üst seviyelere taşımayı ve sektöre uluslararası kalitede teori ve uygulamalı eğitim almış eğitimli personel yetiştirerek, mevcut işgücünü arttırmayı amaçlamaktayız.

USLA'DA EĞİTİM PROGRAMLARI

USLA olarak mutfak sanatları ve ağırlama konularında 4 – 8 –12 aylık olmak üzere uzun ve kısa dönem sertifika programlarımızı öğrencilerimize sunmakta ve programlarımız sonucunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikanın yanı sıra uluslararası geçerliliği olan American Hospitality Academy sertifikası vermekteyiz.

Profesyonel eğitim kadromuz ve ekibimiz ile kendi deneyimimizi, 30 yıllık deneyime dayalı AHA IHMS'in müfredatını öğrencilerimize modern ve son teknolojiye sahip bir öğrenim ortamında sunmaktayız. Akademik deneyimimizi öğrencilerimize son teknoloji kullanılarak hazırlanan mutfak alanlarımızda, simülasyon odalarımızda, sınıflarımızda, kütüphanemizde sunmaktan, yerli ve yabancı öğrencilerimize öğrenci ilişkileri birimimizle hizmet vermekten memnuniyet duymaktayız.

Biz öğrencilerimize dünyanın en iyi otellerinde ve mutfaklarında kullanabilecekleri yetkinlikleri eğitim sürecimizde aktarırken, farklı uygulama ortamlarında da bu yetkinlikleri geliştirmelerine imkan sağlamaktayız. Bireysel ve grup çalışmalarımız, canlandırmalarımız, örnek olay çalışmalarımız, sektör projelerimiz ile öğrencilerimize dersleri bir sunum yapmanın ötesine taşımakta ve aktif katılımı sağlayarak onların bilgiyi içselleştirerek, uygulamaya koymaları için gerekli olan ortamı sunmaktayız.

Staj imkanları

Yurt içi ve ABD başta olmak üzere 4 ile 12 ay süre ile dünyanın farklı ülkelerinde bulunan Ritz Carlton, Marriott, Starwood ve Hilton gibi zincir otellerde ve ünlü restoranlarda da cazip maaşlı staj yapma ve iş bulma imkanı sağlamaktayız.

AHA HAKKINDA

"American Hospitality Academy (AHA)", ağırlama sektörüne özel kapsamlı programları sunan gerekli tüm donanıma sahip öğrenim ve eğitim şirketidir.

1986 yılında kurulan AHA, dünyanın her yerinden gelen öğrencilere birinci sınıf resortlarda ve otellerde staj imkanı sağladığından dolayı ABD'de staj programları konusunda lider konuma gelmiştir.

PROFESYONEL AŞÇILIK TEMEL SEVİYE EĞİTİM PROGRAMI

American Hospitality Academy‘nin 8 aylık uluslararası akredite sertifika programı, gerek mutfak sanatlarında uluslararası yeterliliğe sahip olmak isteyenlere gerekse gelecek vaat eden bu dalda yeni bir kariyer adımı atmak isteyenlere özel hazırlanan bir programımızdır. Profesyonel Aşçılık Temel Seviye Programımız ile öğrencilerimize profesyonel yemek pişirmenin temellerini, farklı yemeklerin hazırlanmasında geçerli olan prensipleri, prosedürleri ve teknikleri sunarak, onlara gerekli olan profesyonel yetkinlikleri kazandırmaktayız. USLA olarak, 4 ay süreli yurtiçi staj imkanlarıyla alınan eğitimin gerçek hayat deneyimi ile pekiştirilmesini sağlamaktayız. Bu programımızla güçlü bir iş etiği, olumlu yaklaşım, değerler ve mükemmeliyete ulaşma isteğini temel alarak akademik bilgi ve uygulama becerileri arasındaki dengeyi kurmaktayız.

 • Süre: 8 ay
 • Kazanılan Sertifikalar: Milli Eğitim Bakanlığı sertifikası ve American Hospitality Academy özel "Certificate in
  Professional Culinary Arts" sertifikası.
 • USLA Şef Seti: USLA Şef Üniforması (2 adet), terlik (1 adet), bıçak seti ve kılıfı, USLA öğrenci çantası.
 • *Program bedelimize USLA şef seti ve KDV dahildir. Yurtdışı stajları ayrıca ücretlendirilmektedir.
 •  

PROFESYONEL PASTA VE EKMEKÇİLİK TEMEL SEVİYE EĞİTİM PROGRAMI

American Hospitality Academy‘nin 8 aylık uluslararası akredite sertifika programı, gerek pastacılık ve ekmekçilikte uluslararası geçerli yetkinliklere sahip olmak isteyenlere gerekse gelecek vaat eden bu dalda yeni bir kariyer adımı atmak isteyenlere özel hazırlanan bir programımızdır. Profesyonel Pasta ve Ekmekçilik programımız ile öğrencilerimize profesyonel pasta ve ekmekçiliğin temellerini, tüm hazırlık süreçlerinde geçerli olan prensipleri, prosedürleri ve teknikleri sunarak, onlara gerekli olan profesyonel yetkinlikleri kazandırmaktayız. USLA olarak, 4 ay süreli yurtiçi staj imkanlarıyla alınan eğitimin gerçek hayat deneyimi ile pekiştirilmesini sağlamaktayız. Bu programımızla güçlü bir iş etiği, olumlu yaklaşım, değerler ve mükemmeliyete ulaşma isteğini temel alarak akademik bilgi ve uygulama becerileri arasındaki dengeyi kurmaktayız.

Süre: 8 ay

Kazanılan Sertifikalar: Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikası ve American Hospitality Academy özel "Certificate in Professional Baking and Pastry" sertifikası.

Usla Şef Seti: USLA Şef Üniforması (2 adet), terlik (1 adet), bıçak seti ve kılıfı, USLA öğrenci çantası.

*Program bedelimize USLA şef seti ve KDV dahildir. Yurtdışı stajları ayrıca ücretlendirilmektedir.

YİYECEK VE İÇECEK İŞLETMECİLİĞİ PROGRAMI

Yiyecek ve içecek alanında yükselmek için geçerli yetkinlikleri kazanmak veya kendi işletmesini almak isteyenlere yönelik 2,5 aylık kısa dönemli bir programdır.

Süre: 2,5 ay

Program İçeriği: Yiyecek ve içecek yönetimi, gelir ve menü yönetimi, işletme yönetimi, insan kaynakları yönetimi, satış ve pazarlama yönetimi, finans yönetimi, girişimcilik

Kazanılan Sertifikalar: Milli Eğitim Bakanlığı onaylı USLA "Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği Sertifikası".

Adres bilgisi için tıklayın.