Bireysel İnternet Hesaplama Aracı İletişim Formu Hemen Başvur
file

İstanbul Go Okulu

  • İl: İstanbul (Avrupa)
  • Adres: Büyükdere Cad. Garaj Sok. Andsoy Apt. No:4/8 K:4 Fulya Mah. Şişli
  • Telefon: (212) 249 90 48
  • Web Adresi: www.gookulu.com
  • İndirim: %20
  •  

Hakkında

İstanbul Go Okulu Uzak Doğu kökenli klasik bir strateji oyunu olan Go'yu Türkiye'de yaygınlaştırmak ve bu oyunla bütünleşik olarak var alan stratejik bakış açısını ve etik değerleri daha geniş çevrelere tanıtmak ve benimsetmek amacıyla kurulmuştur.

Bu amaçla İstanbul Go Okulu çok çeşitli alanlarda faaliyetler düzenler. Çocuk ve yetişkin atölyeleri düzenler. Kolejlerle ve üstün zekalı çocuklarla ilgili kurumlarla birlikte çalışır. Çocuk ve yetişkin Go turnuvaları organize eder. İş dünyasına yönelik farklı modüller geliştirir ve projeler üretir. Ekipman temini, Go ile ilgili kaynakların hazırlanması, çevrilmesi ve düzenlenmesi işlerini üstlenir. Go tanıtımı amacıyla festivallere katılır, basın ve sosyal medyada varlık gösterir.

Go Nedir?

Go Uzak Doğu kökenli kadim bir strateji oyunudur. İlk çıkış noktası tam olarak bilinemese de 4.000 yıllık bir öyküsü vardır. Eski Çin'de asil bir bireyden beklenen 4 temel beceriden birisi olmuş, Japonya'da Go Bakanlığı(Godokoro) kurulacak kadar önemli bir yere gelmiştir. Bugün de Uzak Doğu'da Go, 24 saat yayın yapan kablolu TV kanalları, fakülteleri, hayatını oyuna adayan profesyonel oyuncuları ve Fujitsu, Samsung, LG gibi markaların sponsor olduğu prestijli müsabakaları ile seçkin bir yere sahiptir. Batı oyunla çok geç tanışmış olsa da oyun hızla yayılmakta ve bilinirlik kazanmaktadır.

Go, birkaç basit kural üzerine kuruludur. Ancak eski Çin takviminden türediği iddia edilen 361 noktalık oyun alanı eşsiz bir yaratıcılık imkanı sunar. Öyle ki oyunda oynanabilecek oyun sayısı evrendeki atom sayısından daha fazladır. Birkaç basit kuraldan türeyen böylesi karmaşık bir dünya, birçok oyuncuyu büyüler. İyi bir oyuncu, odaklanma yeteneğini artırırken hesaplama ve analiz gücünü geliştirmeye başlar. Ancak oyunda daha üst bir seviyeye ulaşabilmek için oyuncu kendini tanımalı ve sezgi, strateji, denge ve doğru zamanlama gibi bütünsel yeteneklerini de geliştirmeye başlamalıdır.

Adres bilgisi için tıklayın.