Bireysel İnternet Hesaplama Aracı İletişim Formu Hemen Başvur
file

Cenoa Sailing

 • İl: İzmir
 • Adres: Levent Marina, Haydar Aliyev Bulvarı no:4 Üçkuyular
 • Telefon: (533) 348 01 81
 • Web Adresi: www.cenoasailing.com
 • İndirim: %30-50
 •  

Hakkında

Temel Yelkencilik Eğitimi

12 saatlik pratik eğitimden oluşmaktadır. 3 saatlik periyotlar halinde deniz eğitimi yapılmaktadır. Bu eğitimde amacımız, yelkenli bir tekneyi istenilen rotasında, rüzgar açılarını doğru kullanarak ve manevraları gerçekleştirerek kullanabilmeyi ve marinaya güvenli şekilde tekrar geri dönebilmeyi öğretmektir.

Eğitim konularımız; Güvenlik, Tekne kısımları, Denizcilik terimleri, Tekne yönleri, Tekne donatılması, Karadan ayrılma, Marina kuralları, Yelken basma, Motorla dümen tutma, Vinç kullanımı, Ana yelken ve genoa yelken trimi, Kerteriz alma, Orsa, apaz, pupa seyirleri, Tramola ve kavança manevraları, Tekneyi neta etme

  • Katılımcıların eğitimlerini en fazla 2 ay içinde tamamlaması gerekmektedir.
  • Eğitimlerini zamanında tamamlayan kursiyerlere, “Cenoa Sailing Temel Yelkencilik Katılım Belgesi” verilmektedir.

Demirleme ve Yanaşma - Ayrılma Eğitimi

Temel Yelkencilik Eğitimini bitirmiş, tekne sahibi olmak isteyen veya kiralamak isteyen kişiler için açılan bu eğitim programımız 3 saat olarak gerçekleşir.

Eğitim içeriği; Abardo olmak, Tonoza bağlanmak, Marinaya yanaşma ve ayrılma, Koçboynuzuna halat bağlama, Gemici düğümleri, Demir atma ve alma, Denize düşen adamı kurtarma.

Balon Yelken Eğitimi

Yarış ekibinde yer almak ve Balon yelken kullanmayı öğrenmek isteyenlere yönelik uygulanan program, 6 saat pratik eğitimi kapsamaktadır. Balon yelken eğitimi minimum 6 kişilik bir grup ile gerçekleşir.

Eğitim içeriği; Balon elleme, Balon iskotalarını donatma, Balon yelkeni ve gönderini hazırlama, Alt-üst baskı ve piyanoların kullanımı, Balon basma, Balon yelken ile pupa ve apaz seyirlerinde trim etme, Balon ile kavança, Balonu indirme.

Yarışçılık Eğitimi ve Yarış Ekibi Üyesi Olmak

Temel yelkencilik eğitimini tamamlamış olan kişiler, yarış teknemizle, yarış takivimi içerisinde belirlenen yarışlara bizimle katılabilirler. Yarış ekibimizdeki katılımcılara, yeteneklerine göre yarış ekibi üyeliği çalışmaları yaptırılır. (ana yelkenci, genoa tirimcisi, balon tirimcisi, piyano, direk dibi, baş üstü)

Yarışlar esnasında yarış kuralları katılımcılara öğretilmektedir. (start kuralları, şamandra dönüşleri, yol hakları, avantajlı rüzgarı hissetme ve görme, finiş kuralları)

Yelkenle Tanışma Programı

Yelken sporunu merak eden ve ilk defa yelken yapmak isteyenlere yönelik bilgi vermek amacıyla uygulanan program, 2 saat pratik olarak gerçekleşir.

  • Tüm eğitimlerimizde, can yeleği ve kış döneminde özel yelken kıyafetleri Cenoa Sailing tarafından verimektedir.

Adres bilgisi için tıklayın.