Bireysel İnternet Hesaplama Aracı İletişim Formu Hemen Başvur

Pratik Katılım Planı

Küçük birikimleri çok avantajlı bir yatırıma dönüştürmenin tam zamanı!

Geleceğinizi garanti altına almak için mevcut yaşam standardınızdan ödün vermenize gerek yok. Bugünden yapacağınız küçük birikimlerle emekliliğinizde rahat etmeniz Pratik Katılım Plan ile mümkün!

Katkı payı: Ayda 240 TL 

Avantajları

  • Avantajlı katkı payı

Pratik Katılım Plan’la ayda sadece 240 TL ödeyerek, mevcut yaşam standardınızdan ödün vermeden, emeklilik yıllarınızı garanti altına alabilirsiniz.

  • 100 TL sizden 30 TL de devletten...

%30 devlet katkısı, Bireysel Emeklilik Sistemi’nin benzersiz avantajlarından biri. Bireysel emeklilikte, ödediğiniz her 100 TL’niz 130 TL olur.

Devlet Katkısı hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 

  • Bonus’u en bol emeklilik!

Bonus Card’ınızda biriken bonuslarınızı bireysel emeklilik hesabınıza aktararak daha çok birikim elde edebilirsiniz.

Avantajlardan yararlanmak için hemen bonus kart başvurusu yapabilirsiniz!

  • Plan ve fon değişikliği!

Katılım emeklilik planınızı yılda 4 kez değiştirebilir, birikiminizi sizin için daha uygun olduğunu düşündüğünüz bir katılım planda değerlendirebilirsiniz. Üstelik, birikimlerinizin hangi fonlarda değerlendirileceğini belirleyebilir ve yılda 12 kez fon dağılımı değiştirebilirsiniz.

  • Ödeme kontrolü sizde!

Katılım emeklilik planları esnek ödeme seçenekleri sunar. Dilediğiniz zaman aylık katkı payı ödemelerinizi artırabilir, katılım emeklilik planınızın asgari katkı payına kadar düşürebilir ya da ara dönemlerde ek ödemeler yaparak fonunuzu büyütebilirsiniz. Ayrıca, istediğiniz dönemlerde ödemelerinize ara verebilirsiniz.

  • Gelecek Koçları hedefinize giden yolda daima yanınızda!

Gelecek Koçları ile tanışmak için tıklayın!

Katılım Planı kapsamındaki katkı payı ödemeleri katılım esasları çerçevesinde değerlendirilir. Bu planla ilgili çalışmalar, dinen meşru olan faaliyetler kapsamında gerçekleştirilir. Bu faaliyetlere ilişkin hususlar ilgili düzenlemede belirtildiği şekilde Danışma Komitesi nezaretinde yürütülür.

Önemli Bilgiler

Ertelenmiş Giriş Aidatı

Hiç olmasını istemeyiz ama 5 yıldan önce sistemden ayrılmanız ya da  sözleşmenizi aktarmanız halinde 5  yıllık toplam tahsil edemediğimiz yönetim hizmet bedeli çıkış anında çıkış aidatı olarak (Asgari Brüt Ücret*%8,5*5) toplam birikiminizden tahsil edilir.

Yönetim Gider Kesintisi

Bireysel Emeklilik Sistemi’ne girdiğinizde, sadece ilk 5 yıla ait her sözleşme yılı için ilgili takvim yılında uygulanacak aylık asgari brüt ücretin %8,5'ine karşılık gelen tutar,toplam birikiminizden düşecektir.

Hangi Fonda Ne Kadar Kesinti Yapılır?

Emeklilik Yatırım Fonları Fon İşletim Gideri Kesintisi (Yıllık) Toplam Fon Gider Kesintisi (Yıllık)*
ALTIN KATILIM EYF %1.06 %1.09
KATILIM DEĞİŞKEN EYF %2.23 %2.28
KATILIM STANDART EYF %1.88 %1.91
KATILIM KATKI EYF %0.35 %0.36
EYF: Emeklilik Yatırım Fonu * Fon İşletim Gideri Kesintisi ve mevzuatta belirlenmiş diğer fon giderleri için alınabilecek maksimum kesinti tutarıdır.

Size Daha Fazla Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Detaylı Bilgi