Bireysel İnternet Hesaplama Aracı İletişim Formu Hemen Başvur

e-meklilik Plan

Garanti BBVA Emeklilik ile parayı tutmaya hemen başlayın, gelecek hayalleriniz gerçek olsun!

Internet üzerinden bu kadar araştırma yapıp, bu sayfaya geldiğinize göre dijital dünyaya çok güzel ayak uydurmuşsunuz demektir. O halde tamamen dijital e-meklilik Planı tam size göre! “Hemen Başvur” butonunu tıklayın, sizi arayalım, birçok avantaja sahip e-meklilik Planı ile sizi BES ile tanıştıralım.

Katkı payı: Ayda 235 TL 

Avantajları

  • Avantajlı katkı payı

e-meklilik planı ile ayda 235 TL katkı payı ödeyerek geleceğiniz için birikim yapmaya hemen başlayabilirsiniz.

  • 100 TL sizden, 25 TL de devletten

%25 devlet katkısı, Bireysel Emeklilik Sistemi’nin benzersiz avantajlarından biri. Bireysel emeklilikte, ödediğiniz her 100 TL’niz 125 TL olur.

Devlet Katkısı hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 

  • Bonus’u en bol emeklilik!

Bonus Card’ınızda biriken bonuslarınızı bireysel emeklilik hesabınıza aktararak daha çok birikim elde edebilirsiniz.

Bonus Card başvurusu yapmak için tıklayınız.

  • Plan ve fon değişim esnekliği!

Bireysel emeklilik planınızı yılda 4 kez değiştirebilir, birikiminizi sizin için daha uygun olduğunu düşündüğünüz bir planda değerlendirebilirsiniz. Üstelik, birikimlerinizin hangi fonlarda değerlendirileceğini belirleyebilir ve yılda 6 kez fon dağılımı değiştirebilirsiniz.

  • Ödeme kontrolü sizde!

Bireysel emeklilik planları esnek ödeme seçenekleri sunar. Dilediğiniz zaman aylık katkı payı ödemelerinizi artırabilir, emeklilik planınızın asgari katkı payına kadar düşürebilir ya da ara dönemlerde ek ödemeler yaparak fonunuzu büyütebilirsiniz. Ayrıca, istediğiniz dönemlerde ödemelerinize ara verebilirsiniz

  • Stopaj avantajı!

Pek çok yatırım aracının getirisi vergiye tabi iken, bireysel emeklilik fonlarının getirisi sistem içerisinde kaldığınız sürece vergiye tabi değildir. Sistemden ayrılmanız durumunda ise, kalış sürenize göre stopaj uygulanır.

  • Gelecek Koçları hedefinize giden yolda daima yanınızda!

Gelecek Koçları ile tanışmak için tıklayın!

Önemli Bilgiler

Ertelenmiş Giriş Aidatı

Hiç olmasını istemeyiz ama 5 yıldan önce sistemden ayrılmanız ya da sözleşmenizi aktarmanız halinde 5 yıllık toplam tahsil edemediğimiz yönetim hizmet bedeli çıkış anında çıkış aidatı olarak (Asgari Brüt Ücret * %8,5 *5) toplam birikiminizden tahsil edilir.

Yönetim Gider Kesintisi

Bir yıl içerisinde toplam ödenmesi gereken asgari katkı payı tutarı kadar bir tutarın ödenmediği durumlarda (plan asgari katkı payı*12) takvim yılında açıklanan asgari brüt ücret tutarının %8,50'i ikinci sözleşme yılının başında birikiminden yönetim gider kesintisi olarak indirilecektir. Her sözleşme yılında ilgili planın güncel asgari katkı payı tutarına göre kontrolü yapılacak ve ödenmesi gereken tutar ödenmediği durumda devam eden yıllarda da ilgili kesinti yapılabilecektir.

Hangi Fonda Ne Kadar Kesinti Yapılır?

EYF: Emeklilik Yatırım Fonu * Fon İşletim Gideri Kesintisi ve mevzuatta belirlenmiş diğer fon giderleri için alınabilecek maksimum kesinti tutarıdır.

Size Daha Fazla Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Detaylı Bilgi