Bireysel İnternet Hesaplama Aracı İletişim Formu Hemen Başvur
31 Temmuz Salı, 12:00 (son talep tarihi)

Ezop Masalları Çocuklarımızı Bekliyor!

5 TL

Program Ortağı:  Caretta Yayıncılık

Açıklama:

Fabl türündeki öyküleri ile tanınan Ezop’un kitapları çocuklarımızla tanışmayı bekliyor.

Hikayelerinde yaşama ilişkin bir öğüt ya da ders niteliğinde öyküleri ile hepimizin çocukluğuna dokunan Ezop’un masalları şimdi de yavrularımızla, Caretta Yayıncılığın özel indirim fırsatı ile buluşuyor.

Hayvanlarda gözlemlediği davranış ve ilişkilerden yola çıkarak ilginç bulduğu olayları, durumları işleyerek; insanlar arasındaki çelişki ve çatışmalara dikkat çeken, okuyanın kendisine ayna tutmasını sağlayan, dünya klasikleri arasına girmiş bu kitapları almayı sakın unutmayın!

Çocuklarımıza özel bu fırsatı mutlaka değerlendirin!

Tavşan ve Arkadaşları

Tavşan ve Arkadaşları’nın hikâyesinde, çok arkadaşı olmasıyla övünen minik tavşan, zor durumda kaldığında ona yardım edebilecek gerçek bir dostu olmadığını fark ediyor.

Çiftçi ve Oğulları

Çiftçi ve Oğulları’nın hikâyesinde, oğullarının tembelliğinden yakınan ve onları çalıştırmanın yollarını arayan yaşlı çiftçi, tarlada gizli bir hazine sandığı olduğunu söylüyor. Oğulları, hazineyi ararken bambaşka bir sürprizle karşılaşıyor ve çalışmalarının karşılığını alıyor.

Ayı ile İki Maceracı

Ayı ile İki Maceracı’nın hikâyesinde, ormanda karşılaştıkları ilk tehlikede arkadaşı tarafından yalnız bırakılan çocuk, arkadaş seçimini daha iyi yapması gerektiğini öğreniyor.

Tarla Kuşu ve Yavruları

Tarla Kuşu ve Yavruları’nın hikâyesinde, yeni ekilmiş bir tarlaya yuvalanan anne kuş, tarla sahibinin kendi işini kendi yapmaya karar vermesiyle yavrularına artık tarladaki işin ertelenmeyeceğini ve başka bir yere göç etmelerinin zamanı geldiğini anlatıyor.

Tilki ile Leylek

Tilki ile Leylek’in hikâyesinde, kahramanımız yaptığı kötü şakanın karşılığını göreceğini, yaşayarak öğreniyor.

Kuşlar, Vahşi Hayvanlar ve Yarasa

Kuşlar, Vahşi Hayvanlar ve Yarasa’nın hikâyesinde, ormanda kuşlar ve vahşi hayvanlar arasında çıkan savaşta iki tarafı da aldatmaya çalışan yarasa, güçlü olanın yanında yer almak isterken hayvanlar arasında barış sağlanınca yalnız kalıyor.

Aslan Postu Giyen Eşek

Aslan Postu Giyen Eşek’in hikâyesinde, köy halkını ve köydeki hayvanları aldatarak olduğundan farklı görünmeye çalışan eşek, yalanı ortaya çıkınca kendisi gibi davranmamanın cezasını çekiyor.

Palavracı Gezgin

Palavracı Gezgin’in hikâyesinde, gezip gördüğü yerleri abartarak anlatan çiftçi, gün geliyor söylediği yalanların utancını yaşıyor.

Garanti BBVA Emeklilik üyelerine özel indirimli fiyat: 5 TL*

*1 adet kitap fiyatıdır.

*Kargo ücreti dahildir.

*5-7 yaş grubu için uygundur.

Ezop Kimdir?

Ezop, MÖ 6. yüzyılda yaşadığı varsayılan Eski Yunan masalcısıdır. Hayvan masallarıyla bilinen Ezop’un hayatıyla ilgili bilgilerde bir kesinlik yoktur. Bir söylentiye göre Trakya’da doğmuş ve bir süre köle olarak Samos adasında yaşamıştır. Azat edildikten sonra yaptığı yolculuklardan birinde cinayete kurban gittiği söylenmektedir.

Ezop’un anlattığına inanılan masallarda hayvanlar, bitkiler ya da cansız varlıklar insanlar gibi konuşurlar. Adalet, dostluk, doğruluk, cömertlik, sadakat gibi değerler yüceltilirken; cimrilik, açgözlülük, bencillik, kendini beğenmişlik gibi tutum ve davranışlar ise yerilmektedir.

Masallar Neden Yararlıdır?

“Eğer çocuklarınızın zeki olmasını istiyorsanız, onlara masal okuyun. Eğer onların daha zeki olmalarını istiyorsanız, daha fazla masal okuyun.” Albert Einstein

Masallar çocukların dil ve ifade yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olur. Masal okuyan ve dinleyen çocuklar, fantastik bir dünyaya yolculuğa çıkarak hayal gücü ve yaratıcılıklarını kullanır. Okudukları her masalda farklı olaylar ve/veya sorunlar karşısında nasıl davranılabileceğini de öğrenen çocuklar, duygusal yönden güçlenir.

Eğitimciler, masal anlatmanın ebeveynlerin çocukları ile kaliteli zaman geçirmesine olanak sağladığını savunur. Bu sayede çocuklar ile kurulan iletişim güçlenirken, çocuklar dinlemeyi ve evrensel değerlerle özdeşim kurmayı öğrenir. Çocuklar ile kurulan iletişim güçlenirken, çocuklar dinlemeyi ve evrensel değerlerle özdeşim kurmayı öğrenir.

Önemli Notları İncelemek İçin Tıklayın.
  • ·         Etkinliklerimize kayıt yaptırabilmek için "Bireysel Emeklilik teklif formu"nun imzalanmasının ardından 60 gün geçmiş olması ya da Garanti BBVA Emeklilik'ten Hayat Sigortası olması gerekmektedir.
  • ·         Garanti BBVA Emeklilik Hayatı Yaşa avantajlarından Garanti BBVA Emeklilik müşterileri, müşterilerimizin 1. derece yakınları (anne, baba ve çocuk) ve eşleri kayıt formunda yakınlık derecesi belirtildiği takdirde faydalanabilmektedir.
  • ·         Hizmet ücreti kayıt mailinde belirtilen son ödeme tarihine kadar yatırılmalı ve ödemeye ait dekont kayıt esnasında belirtilen e-posta adresine mail ile gönderilmelidir. Ödemenin son ödeme tarihinde yapılmaması halinde talep iptal edilecektir.
  • ·         Kitaplarımız sınırlı sayıda olduğundan gönderimler başvuru ve ödeme sırasına göre alınır.
  • ·         Kitaplar için ödeme gerçekleştirildikten sonra ücret iadesi yapılamamaktadır.
  • ·         Hafta içi mesai saatleri (09:00-18:00) dışında doldurulan kayıt formlarına,  ilgili etkinliğin açılması için gerekli kontenjan sağlanması durumunda, ilk iş günü dönüş yapılacaktır.

Size özel indirimlerle etkinliklerimize kaydınızı yaptırmak için, bu sayfada bulunan katılım formunu doldurabilir, bilgi ve sorularınız için hafta içi 09:00-18:00 arası (212) 334 70 29’u arayabilirsiniz. Hafta sonu ise 10:00-17:00 arası 444 0 336'yı arayarak taleplerinizi bize iletebilirsiniz. Hafta içi mesai saatleri dışında yapacağınız taleplere bir sonraki iş günü, hafta sonu yapacağınız taleplere ise Pazartesi günü mesai saatleri içerisinde dönüş yapılacaktır.