Bireysel İnternet Hesaplama Aracı İletişim Formu Hemen Başvur
20-22 Temmuz

Lavanta Bahçeleri ve Sagalassos’u Geziyoruz!

350 TL

Program Ortağımız: Tempo Tur

Fiyata dahil olan hizmetler

·  Otobüs veya midibüsle ulaşım

·  Otelde konaklama(1)

·  Kahvaltı(2)

·  Akşam yemeği(1)

·  Seyahat güvence sigorta poliçesi

·  Rehberlik hizmetleri

·  Milli park ve özel müze giriş ücretleri

Fiyata dahil olmayan hizmetler

·  Son gün akşam yemeği

·  Tüm öğle yemekleri

·  T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri

·  Yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler

Garanti BBVA Emeklilik müşterilerine özel indirimli kişi başı fiyat:

2 kişilik odada kişi başı: 350 TL

Tek kişilik oda               : 425 TL

Odada 3. Kişi                 : 335 TL

Çocuk (7-12)                  : 275 TL

Bebek (0-6)                    : Ücretsiz

Buluşma Noktası

23.30   Necatibey Cad. Demirtepe Köprüsü altı
23.45   Tempo Tur önü
23.55   Milli Kütüphane – Bahçelievler
23.58   Söğütözü-Armada önü
00.00   Eskişehir Yolu Bilkent Köprüsü altı
00.03   Eskişehir Yolu Ümitköy Köprüsü altı
00.05   Eskişehir Yolu Koru Sitesi Migros karşısı
00.10   Yaşamkent BP Benzinlik önü

Dönüşte aracımız Necatibey Caddesi'ne girmeyecek, buradan binenleri Bakanlıklar Vekaletler Caddesi - Atatürk Bulvarı köşesinde bırakılacaktır.

 

Program içeriğini incelemek için tıklayınız.

1.GÜN: BULUŞMA VE HAREKET
Akşam saat 23.45 Tempo Tur önünde buluşma ve hareket. Gece yolculuğu.

2.GÜN: LAVANTA VADİSİ, SALDA GÖLÜ, BURDUR
Sabah saatlerinde lavanta vadisine varış. Biz lavanta üretiminin merkezi durumundaki Kuyucak köyüne gideceğiz. Kuşçular, Çukurören, Yeşilyurt köylerinde ve Senir ile Kılıç kasabalarında da lavanta üretimi yapılmaktadır. Lavantalar, haziran sonu morarmaya başlıyor ve temmuz ayı çiçekleri patlayınca mosmor oluyor. Temmuz sonu ağustos başından itibaren ise hasat yapılıyor ve lavantalar toplanıp yağları çıkartılıyor. Gün doğumunda mor lavanta tarlaları arasında gezinti yapıp lavanta kokusunu içimize çekiyor ve  lavantaların sunduğu görsel şöleni hafızalarımıza ve fotoğraf makinelerimize kayıt ediyoruz.  Başlangıçta kurak, susuz, bir şey üretilemeyen tarlalar boş kalmasın diye ekilen ilk lavanta fidelerinden bugüne 3000 hektar alana kadar yayılmış durumda. Türkiye’nin toplam lavanta üretiminin %93’ü bu bölgeden sağlanıyor. Bir lavanta kökünden 15-20 yıl ürün almak mümkün. Yürüyüş boyunca görsel şölenin hiç bir karesini kaçırmak istemeyeceksiniz, bu yüzden yanınızda yedek hafıza kartı bulundurmanızı öneriyoruz. Gezimizin ardından köyde kahvaltı molası. Kahvaltı sonrası lavanta balı, lavanta yağı, lavanta çayı üretimi hakkında bilgi alıp bu ürünlerden satın alıyor ve köyü geziyoruz. Köy gezimin ardından Salda Gölü'ne gidiyoruz. Türkiye'nin en berrak, en temiz ve en derin göllerinden olan Salda Gölü'nde kısa gezinti sonrası Gölde yüzmek için 1,5 saat serbest zaman ardından Burdur'a hareket. Akşam yemeği ve konaklama Burdur'daki otelimizde.

NOT: Kullandığımız deodorantlar, parfümler, saç spreyleri arıların dikkatini çeker ve sokmalarına neden olabilir. Bu nedenle lütfen bu gün için bunları kullanmayınız.

- Salda Gölünde yüzmek isteyenler mayo, havlu, terlik ve güneş kreminizi ayrı bir çantaya koyup otobüste yanınıza almayı unutmayınız.

3.GÜN: BURDUR  MÜZESİ, SAGALASSOS ANTİK KENTİ, ANKARA
Kahvaltı sonrası aşkların, ihtirasların ve imparatorların gözde şehri Sagalassos Antik Kenti'ne gidiyoruz. M.S 161-180 yılları arasında Roma İmparatoru Marcus Aurelius zamanında yapılmış olan Antoninler Çeşmesi'nin hala akan suyundan içme şansına sahip olacaksınız. Bu tarihi kent sizi kendisine hayran bırakacak ve tekrar tekrar görmek isteyeceksiniz. Kenti yürüyerek gezeceğiz. Kent gezimizin ardından Burdur'a gidiyoruz. Burdur'da yer alan ve çoğunluğu Burdur ve çevresi ile Sagalassos , Hacılar, Kibyra, Kremna antik yerleşimlerinden getirilen eserlerin sergilendiği Burdur Arkeoloji Müzesi'ni geziyoruz. Bu müze 60 bine varan eski eser sayısıyla Türkiye'nin ilk 10 – 15 müzesi arasında yer almaktadır. Burdur İli bulunduğu coğrafi konumu bakımından (PİSİDİA) Akdeniz, Ege ve İç Anadolu bölgelerindeki uygarlıkların ortak özelliklerini temsil etmektedir. Müzedeki kültür varlıkları, M.Ö. 7000 den günümüze kadar 9000 yıllık bir geçmişin izlerini taşımaktadır. Müze gezimizin ardından . Öğle yemeği molasından sonra  dönüş yolculuğu. Akşam saat 22.00 sularında Ankara'ya varış.

Gerekli Malzemeler

Mayo, Havlu, Terlik, Yağmurluk, küçük bir sırt çantası, yürüyüş ayakkabısı, rahat bir giysi (pamuklu, uzun kollu giysiler öneriyoruz. Kot önermiyoruz), baton, yedek ayakkabı, yedek giysi, yedek çorap, su kabı, gözlük, koruyucu krem, fotoğraf makinesi, yedek film, yedek hafıza kartı ve pil

Önemli Notları İncelemek İçin Tıklayın.

·  Program zamanlamasında hava, yol, vb... nedenlerle rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir.

·  Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda Tempo Tur misafirlerine 1(Bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.

·  Etkinliklerimize kayıt yaptırabilmek için "Bireysel Emeklilik teklif formu"nun imzalanmasının ardından 60 gün geçmiş olması ya da Garanti BBVA Emeklilik'ten Hayat Sigortası olması gerekmektedir.

·  Garanti BBVA Emeklilik Hayatı Yaşa avantajlarından Garanti BBVA Emeklilik müşterileri, müşterilerimizin 1. derece yakınları (anne, baba ve çocuk) ve eşleri kayıt formunda yakınlık derecesi belirtildiği takdirde faydalanabilmektedir.

·  Kayıt formunda ismini belirtmeniz ve etkinliğe sizinle birlikte katılmak koşuluyla 1 misafiriniz de sizin için geçerli olan indirimli ücretten etkinliklerimize katılabilmektedir.

·  Etkinlik ücretinin, başvurunuz sonrasında tarafınıza iletilen kayıt mailindeki son ödeme tarihine kadar, ilgili program ortağının hesabına yatırılması ve ödemeye ait dekont kayıt esnasında belirtilen e-posta adresine mail ile gönderilmesi gerekmektedir. Ödemenin son ödeme tarihine kadar yapılmaması halinde etkinlik kaydı iptal edilecektir.

·  Etkinlik kayıtları başvuru sırasına göre alınmaktadır.

·  Etkinliklerimize katılımlar kontenjanlarla sınırlıdır.

·  Etkinliği gerçekleştirecek program ortağından kaynaklı durumlar (organizasyon iptali vb.) veya etkinliğin gerçekleşmesine mani olacak dış etmenler (hava şartları vb.) haricinde, ödemesi yapılan etkinliklerin kayıt iptali, ücret iadesi, tarih değişikliği ve başka katılımcıya aktarımı yapılamamaktadır.

·  Hafta içi mesai saatleri (09:00-18:00) dışında doldurulan kayıt formlarına, ilgili etkinliğin açılması için gerekli kontenjan sağlanması durumunda, ilk iş günü dönüş yapılacaktır.

Size özel indirimlerle etkinliklerimize kaydınızı yaptırmak için, bu sayfada bulunan katılım formunu doldurabilir, bilgi ve sorularınız için hafta içi 09:00-18:00 arası (212) 334 70 29’u arayabilirsiniz. Hafta sonu ise 10:00-17:00 arası 444 0 336'yı arayarak taleplerinizi bize iletebilirsiniz. Hafta içi mesai saatleri dışında yapacağınız taleplere bir sonraki iş günü, hafta sonu yapacağınız taleplere ise Pazartesi günü mesai saatleri içerisinde dönüş yapılacaktır.